Kategoria: WRC

Pieniążek na mecie ekstremalnego Rajdu Polski

Cztery dni rywalizacji przyciągnęły na Mazury tysiące kibiców i najlepszych kierowców rajdowych świata. Z ekstremalnymi warunkami Rajdu Polski zmierzyli się także Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur jadący Peugeotem 208 T16.

Tegoroczna edycja legendarnej imprezy stała pod znakiem trudnych warunków pogodowych. Deszcz powodował, że szutrowa trasa była śliska, a dodatkowo po przejeździe czołowych załóg mocno rozkopana. Organizatorzy zadbali jednak o to, by odcinki specjalne powodowały podniesienie poziomu adrenaliny u kierowców. Na szybkich partiach prędkości dochodziło do niemal 200 km/h, a ku radości kibiców rajdówki często odrywały się od ziemi na widowiskowych hopach.

W swoim czwartym starcie za kierownicą czteronapędowego Peugeota 208 T16 Łukasz Pieniążek za cel stawiał sobie przede wszystkim zbieranie doświadczeń oraz walkę o kolejne punkty w WRC 2. Załoga Peugeot TRT World Rally Team realizowała swoją taktykę przez piątkowe odcinki specjalne, przemierzając trasy szybkim i równym tempem. Niestety na drodze do realizacji założeń stanęła awaria samochodu na pierwszym sobotnim oesie. Łukasz z Przemkiem byli zmuszeni wrócić na serwis i na trasy mogli powrócić dopiero w niedzielę. Ostatecznie Rajd Polski załoga w Peugeocie 208 T16 zakończyła na 11. miejscu w WRC 2.

Przed ekipą Peugeot TRT World Rally Team krótka przerwa wakacyjna, podczas której Łukasz i Przemek z pewnością będzie pracować nad przygotowaniem do dalszej części sezonu.

Łukasz Pieniążek:

Mam spory niedosyt po tym weekendzie, moje oczekiwania były dużo większe. Chcieliśmy walczyć o jak najlepsze miejsce w WRC 2. Realizowaliśmy konsekwentnie naszą taktykę na piątkowym oesach. Niestety walkę o punkty przerwała awaria samochodu, po której musieliśmy skorzystać z systemu Rally2. W niedzielę wróciliśmy bez presji i jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazaliśmy na ostatnich oesach Rajdu Polski. Dziękuję wszystkim kibicom za wspaniałe wsparcie na Mazurach, za rok wrócimy silniejsi.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top