Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Pieniążek będzie chciał przyśpieszyć

Fot. Paweł Skraba

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (Printsport Racing, Skoda Fabia R5) zajmują dziewiąte miejsce w kategorii WRC2 15. Rajdu Sardynii. Polacy mieli problem na jednym z odcinków specjalnych, ale z pomocą kibiców udało im się wrócić na trasę.

Łukasz Pieniążek:

Pierwszy odcinek drugiej pętli odbywał się w warunkach, które w ogóle nie nadawały się do jazdy. Na nasze nieszczęście zaliczyliśmy wizytę w rowie i musieliśmy prosić o pomoc kibiców, żeby wrócić na trasę. Straciliśmy tam kilka minut.

Polski kierowca już w czwartek zapowiadał, że odcinek Tula zaważy o losach rajdu. Organizatorzy zmienili bowiem jego trasę w porównaniu do poprzedniego roku i bardzo ją utrudnili.

Rzeczywiście tak było, jak mówiłem. Mnóstwo załóg miało tam olbrzymie problemy. Pułapki czyhały na wszystkich, stąd tak wielu kierowców miało problemy, a kilku nie zdołało już wrócić na trasę. To był bardzo ciężki dzień. Choć się na to nie zapowiadało, to ta druga pętla jednak bardzo dała w kość

– dodał Polak.

Pieniążek zaczął dzień spokojnie. W pierwszej pętli na odcinkach zajmował kolejno miejsca siódme, ósme, piąte i dziesiąte. Niestety, strata urosła po pierwszym odcinku drugiej pętli, a na kolejnym Polacy jeszcze mieli problem z oponą, co też zaważyło na ich pozycji. Mimo tego do końca jechali ambitnie, zajmując m.in. na ósmym oesie drugą lokatę. Po piątkowych odcinkach tracą do lidera – Stephane’a Lefebvre’a – pięć i pół minuty.

Musimy próbować na odcinkach, na których czujemy się pewniej, przycisnąć i patrzeć, jak wyglądają nasze czasy względem czołówki. Mam nadzieję, że sobota będzie pozytywna, bo te trasy dużo bardziej mi leżą

– mówił Pieniążek.
Do Góry