Kategoria: WRC

Pieniądze to nie wszystko

Szef grupy PSA, Carlos Tavares, w wywiadzie dla brytyjskiego Motorsport-News przyznał, że pomimo cięć budżetowych, zespół Citroën Racing pozostanie przy programie w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Pomimo nieudanego, zeszłorocznego powrotu do WRC, francuski producent nadal będzie kontynuował starty. Cięcia budżetowe grupy PSA mają wynieść 30%. Tavares zapytany o zaangażowanie Citroëna odpowiedział:

Program startów został zaplanowany na okres od 3 do 5 lat. Na razie nie mamy do powiedzenia nic więcej, niż to, że ufamy naszym ludziom. W 2017 roku zostaliśmy pokonani przez inne zespoły i zajęliśmy czwartą pozycję w klasyfikacji konstruktorów. Po porażce chcemy wspiąć się na szczyt. To właśnie wola walki całego zespołu. To normalne, że nie zawsze jest się na pierwszym miejscu. Taki sam problem przeżywała w pierwszym roku startów ekipa Peugeot Sport, powracając do rywalizacji w Rajdzie Dakar, jednak trzy kolejne lata z rzędu wygrali całą imprezę.

W zeszłym roku byliśmy ostatni, a wygrał zespół ze znacznie mniejszym budżetem – M-Sport –  co nasuwa jednoznaczne wnioski: pieniądze to nie wszystko, jeśli ich ilość przekracza określone minimum.

Szef grupy PSA, zapytany o zatrudnianie najlepszych kierowców i płacenie im bardzo dużych pensji, odparł:

Naszym celem nie jest kupno najlepszych kierowców, wykładając przy tym wielkie pieniądze na stół. Nie praktykujemy zasady: masz tu worek pieniędzy, idź i wygraj. To nie w naszym stylu. Nie stawiamy na pierwszym miejscu pieniędzy. Wierzę, że to nie one napędzają sport. Najważniejsza jest wiedza, którą z czasem zdobywamy, wytrwałość w tym, co robimy i zdolność podniesienia się po porażce.

Jeśli dasz zespołowi ogromne ilości pieniędzy i najlepszych kierowców, to co w tym pasjonującego? U nas liczy się zespół, który pomimo słabych i mocnych stron działa jako grupa ludzi, pokazująca innym, że są lepsi w tym, co robią – to pasjonujące! Jeśli dostaną zbyt dużo, sport zmienia się w jedną wielką bankowość.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry