RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC, RSMP

Pięć załóg Rallytechnology gotowych do startu – czas na Rajd Rzeszowski!

5. Runda Rajdowych Mistrzostw Europy, 3. Runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz jedno z największych sportowych wydarzeń w naszym kraju. Tak w skrócie można określić nadchodzącą 26. edycję Rajdu Rzeszowskiego. Wśród czołowych zawodników naszego kontynentu liczną reprezentację wystawi zespół Rallytechnology!

Z numerem siedemnastym do stawki FIA ERC powrócą Łukasz Habaj i Daniel Dymurski. W ubiegły weekend razem z Jackiem Spentanym mistrz Polski z 2015 roku przetestował w Rajdzie Pačejov swoją najnowszą broń – Forda Fiestę R5 Evo 2. Dobre przygotowanie oraz głód rywalizacji sprawiają, że załoga Rallytechnology jest w gronie faworytów do walki o najwyższe pozycje w Rzeszowie.

Na trasach południowej Polski w stawce zamieszać będą mogli także Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec. W ubiegłym roku prezentowali w tym rajdzie świetne tempo, a teraz będą chcieli je powtórzyć, licząc przy tym na odrobinę więcej szczęścia. Podobnie jak wspomniana wcześniej załoga, oni także mają za sobą trening w Czechach, na którym znaleźli odpowiednie ustawienia swojego auta, co jest niezbędne, by zaprezentować dobre tempo na trasach polskiego klasyka.

W Horažďovicach wśród aut przednionapędowych na starcie stanęli także Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz. Solidne przygotowanie do każdej rundy Mistrzostw Polski jest dla nich szczególnie ważne ze względu na cel, jaki stawiają sobie na ten sezon. Ich zadaniem jest zdobycie korony mistrzowskiej, co jak na razie idzie im świetnie. Liderują w klasie czwartej oraz w klasie aut napędzanych na jedną oś w Mistrzostwach Polski. Start w Rajdzie Rzeszowskim będzie kolejnym przystankiem na drodze do upragnionego tytułu.

W bliźniaczym Peugeocie 208 R2 w Czechach wystartowali Robert Mąsior i Szymon Gospodarczyk. W Rzeszowie na fotel pilota wróci jednak stały pilot Mąsiora, Łukasz Bobrowski. Przed kierowcą InterTruck Rally Team stoi bardzo trudne wyzwanie – będzie to jego pierwszy start w tym rajdzie. Wszelkie obawy są jednak niepotrzebne, gdyż będzie to już jego trzeci debiut w tym sezonie.

Pretendentami do zwycięstwa będą także Dariusz Poloński i Balbina Gryczyńska. Na korzyść Polońskiego przemawia fakt, że w przeszłości, w tym i w zeszłym roku, zwyciężał w Rajdzie Rzeszowskim. Jego marsz po zwycięstwo będzie starało się utrudnić szesnaście innych załóg, również walczących w klasie ERC 3.

Robert Gabryszewski, szef zespołu Rallytechnology:

Rajd Rzeszowski to nasza domowa runda, na której każdy z polskich zawodników będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony. Wystawimy tam niezwykle mocnych zawodników, którzy będą odgrywali czołowe role w swoich klasach. Oczywiście naszym celem będzie zdobycie jak najwyższych pozycji, ale postaramy się także zrobić fajne show przed kibicami z całej Europy! J Trzymajcie za nas kciuki i do zobaczenia w Rzeszowie!

Na jedenastu odcinkach specjalnych Rajdu Rzeszowskiego rywalizować będzie aż 96 załóg. Łącznie pokonają oni ponad 214 kilometrów. Wśród nich znajdzie się klasyczny odcinek specjalny o nazwie Lubenia, a najwięcej problemów może sprawić najdłuższy odcinek całej imprezy, Pstrągowa, o długości 24,56 km. Rywalizacja zacznie się trzeciego i potrwa do piątego sierpnia.

Aby być blisko i na bieżąco startu załóg Rallytechnology w zawodach, zachęcamy do śledzenia konta społecznościowego na Facebooku. Zapraszamy także na oficjalną stronę zespołu: www.rallytechnology.com.
Do Góry