Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Piątek już nie jedzie

Jakub Piątek, zajmujący po siódmym etapie 40 miejsce w klasyfikacji motocyklistów musiał wycofać się z Rajdu Dakar. Debiutanta na trasach najtrudniejszego rajdu świata wyeliminowała awaria KTMa.

– Z przykrością informujemy, że na 8 etapie rajdu Dakar z rywalizacji zmuszony został wycofać się Kuba Piątek – czytamy na oficjalnej stronie zawodnika. – Defekt motocykla okazał się barierą nie do przeskoczenia i nawet pomoc mechaników fabrycznego team-u KTM nie pomogła naprawić usterki. Od samego początku dzisiejszego odcinka, motor nie pracował normalnie. Z relacji Kuby wynikało, że problemem jest zapłon, a właściwie jego brak. Po konsultacji telefonicznej z mechanikiem Orlen Teamu udało się wskrzesić maszynę jednak jak się okazało nie na długo. Prawdopodobnie przyczyną wszystkich niepowodzeń była woda, która podczas wczorajszych przepraw przez rzeki dostała się do części motocykla oraz sól po której zawodnicy się dzisiaj ścigali.

– Nie można nie odnieść wrażenia, że organizator rajdu nie poradził sobie z dostosowaniem trasy do panujących w Boliwii warunków atmosferycznych. Podczas wczorajszego etapu grupa zawodników, w tym Kuba, musiała zatrzymać się na ok 20 min. z powodu silnych opadów deszczu i gradu. Stan wód w rzekach podniósł się co bardzo utrudniło przeprawę przez rzeki bez „zatapiania” motocykla. Skutek jest taki, że podczas dzisiejszego odcinka oprócz Kuby z rywalizacji odpadło 4 zawodników z pierwszej 20-tki rajdu. Ponadto niedawni zwycięzcy etapów Helder Rodrigues oraz Matthias Walkner również mieli awarię na trasie, jednak im udało się naprawić maszyny. Mimo to stracili bardzo dużo czasu i prawdopodobnie już o nic nie powalczą w tym rajdzie. Największym przegranym czuć się może dotychczasowy lider Joan Barreda, ponieważ usterka pozbawiła go szans na pierwsze zwycięstwo na trasach Ameryki Południowej. Do mety dojechał tylko dzięki pomocy kolegi z zespołu który holował Hiszpania.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry