Kategoria: Różne

Piąta linia dla zespołu Roberta Kubicy

Tuż przed godziną 18:00 lokalnego czasu zakończyła się emocjonująca sesja kwalifikacyjna przed jutrzejszym 24-godzinnym wyścigiem na torze Dubai Autodrome. Zespół Förch Racing Powered by OLIMP reprezentował Robert Kubica zasiadający za kierownicą Porsche 911 GT3 R. Kwalifikacje zaczęły się o godzinie 14:15 polskiego czasu, a na torze od razu pojawił się Robert Kubica. To pierwszy występ Polaka na torze w Dubaju oraz jednocześnie debiut za kierownicą Porsche 991 GT3 R.

Kubica szybko ustanowił bardzo dobry rezultat i po dziesięciu minutach jazdy utrzymywał się na szóstym miejscu. Na jednym z kolejnych okrążeń krakowianin popisał się czasem 1:58.863 i awansował na piątą lokatę. W połowie sesji kwalifikacyjnej Kubica odwiedził mechaników zespołu Förch Racing powered by OLIMP wymieniając opony i uzupełniając paliwo.

Pięć minut później Kubica był już z powrotem na torze, jednak pierwsze pomiarowe okrążenie nie należało do udanych ze względu na ogromny tłok, który wytworzył się przed samochodem Polaka. Na osiem minut przed końcem sesji zawodnik OLIMP w końcu miał przed sobą wolny tor i od razu poprawił swój dotychczasowy rezultat, awansując o jedno oczko w górę. Walka o najlepsze czasy była jednak bardzo zacięta, a stawka wyrównana i wszyscy rywale Roberta Kubicy zanotowali podobne czasy, których różnica nie przekraczała jednej sekundy.

Gdy na torze przed Robertem pojawiło się więcej wolnego miejsca, niestety między zakrętami 12/13 Holender Jaap van Lagen zatrzymał swój samochód w niebezpiecznym miejscu, powodując wywieszenie żółtej flagi. Oznaczało to niestety faktyczne zakończenie zmagań i nie mogło już być mowy o poprawie czasu. Ostatecznie zespół Förch Racing powered by OLIMP do jutrzejszego 24 godzinnego wyścigu wystartuje z bardzo dobrej piątej linii. Najszybszym zawodnikiem podczas dzisiejszych kwalifikacji okazał się dwukrotny zwycięzca wyścigu w Dubaju, Holender – Jeroen Bleekemolen.

Podobnego przebiegu sesji kwalifikacyjnej doświadczył Wolfgang Triller, drugi z reprezentantów OLIMP Racing. Niemiecki zawodnik początkowo utrzymywał się w czołowej piątce klasy 991, jednak tłok i żółta flaga wywieszona tuż przed końcem sesji spowodowały, że musiał zadowolić się dziesiątą lokatą.

Najważniejsza akcja na torze Dubai Autodrome będzie relacjonowana za pośrednictwem oficjalnej strony 24H Series, a także serwisu YouTube. Poniżej szczegóły relacji live oraz najważniejsze linki:

Oficjalny stream HD:
http://www.24hseries.com/live
https://www.youtube.com/user/24HSeries

Harmonogram 24H Dubai (czas CET dla Polski):

Piątek, 13 stycznia
7:00 – 7:30 rozgrzewka
11:00 – 24:00 start 24H Dubai (live)

Sobota, 14 stycznia
24:00 – 11:00 meta 24H Dubai (live)

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry