Kategoria: WRC

Pełny sezon Loeba w WRC?

fot. facebook/SébastienLoeb

Pełny powrót do WRC w przyszłym roku zależy całkowicie od Sébastiena – stwierdziła na łamach portalu motorsport.com Linda Jackson, dyrektor generalny Citroëna. Loeb zaprezentował świetną dyspozycję, nie tylko podczas Rajdu Meksyku, ale także w zmaganiach na Korsyce w ostatni weekend. Podczas drugiego odcinka zawodów na francuskiej wyspie wypadł jednak z trasy. Mimo to, po powrocie do rywalizacji, był najszybszy na trzech odcinkach specjalnych.

Linda Jackson zapytana, czy rozważa włączenie Loeba do zespołu na cały przyszłoroczny sezon, odpowiedziała:

musisz zadać mi to pytanie w dalszej części sezonu. Pełny powrót do WRC w przyszłym roku zależy jednak całkowicie od Sébastiena, jego dostępności i tego co będzie chciał robić.

Dyrektor powiedziała także, iż decyzja o zastąpieniu Breena przez Loeba była najwyraźniej prawidłowa.

Dokonaliśmy właściwych wyborów na początku tego sezonu. Wiele osób zapytało: „czy to słuszne?”. Myślę, że pokazaliśmy, że wszystko poszło dobrze

– komentowała.

Program francuskiego kierowcy w WRC obejmuje w tym sezonie trzy starty. Dwa z nich ma on już za sobą. Trzeci to Rajd Hiszpanii. Zawodnikowi proponowano jeszcze udział w Rajdzie Niemiec, lecz nie skorzystał z propozycji.

Sébastien Loeb:

To jest lato i czas na plażę. To co wydarzyło się na Korsyce, jest frustrujące: na pierwszym odcinku rytm był dobry, mogłem walczyć i dobrze się bawić. Wszystko skończyło się na pierwszym zakręcie drugiej próby.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry