Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Różne

Paweł „Matufa” Matusik podsumowuje start w Szombierki Rally Cup

Impreza jest rozgrywana na terenie należącym do T.S „Szombierki Bytom” obejmuję parkingi wraz z przyległymi uliczkami i elementami infrastruktury. Próba sportowa ma z reguły około 3km i jest przejeżdżana czterokrotnie. Cała impreza jest bardzo kompaktowa i ma swój wyjątkowy klimat.

Organizatorzy są też wyjątkowo otwarci na uwagi zawodników i pozwalają im proponować układ trasy. Lokalizacja zawodów wydaje się początkowo łatwa, ale tylko na pierwszy rzut oka. Jest sporo syfu, podbić, wąskich bram, zmienna przyczepność przez różnorodną nawierzchnie, a krawężniki i drzewa czyhają tylko na błąd. Za każdym razem trasa jest bardzo techniczna co sprawia, że zawodnicy uczą się jak najlepszego toru jazdy i zaczynają widzieć więcej. Szombierki Rally Cup składa się z 4 rund a kończąca cykl impreza nosi nazwę Bytomska Barbórka i zostanie rozegrana 25.11.2018. W ubiegły weekend w trzeciej rundzie wystartował Paweł „Matufa” Matusik, który zajął doskonałe drugie miejsce w klasie CENTO.

 

„Matufa”- „Szombierki Rally Cup to cykl, który znam bardzo dobrze i mógłbym powiedzieć, że to mój „domowy” rajd, ponieważ rozgrywany jest tylko 13km od mojego miejsca zamieszkania. W ubiegły weekend wystartowaliśmy po raz trzeci w tym roku na tym obiekcie. W końcu udało nam się przełamać pecha i przejechać imprezę bez problemów technicznych, co nie było dla nas tak proste na pierwszej, jak i drugiej rundzie, gdzie z walki wyłączyła nas awaria skrzyni biegów i problemy z klockami hamulcowymi. Tym razem wystartowaliśmy w wypożyczonym Fiatem SC od AMO Serwis Sport. Trasa była bardzo kręta, techniczna, ciasna jednak nie brakowało partii na odwagę, takich jak jazda po koronie stadionu i dziurawe wąskie spadanie. Od pierwszych metrów okazało się, że dobrze dogadujemy się z autem i już pierwszy odcinek pada naszym łupem! 😀 Dalej wykręcamy jeszcze trzy równe czasy, przy okazji wygrywając ostatni przejazd. Rajd kończymy na drugim miejscu ze stratą 3,11sek w mocno obsadzonej klasie CENTO (14 załóg). Jestem bardzo zadowolony z auta i naszej pracy, ponieważ przed zawodami nawet nie myślałem, że pójdzie nam tak dobrze :D”

Pilot -” Malina” – „Trzecia runda Szombierek Rally Cup w sezonie 2018 przyniosła mi i mojemu ” driverowi ” miłe zaskoczenie. Nie jedziemy tego cyklu pierwszy raz, a trasa była wyjątkowo ciekawa i przemyślana. Pomysł z pokonywaniem tzw. korony na stadionie dwukrotnie, podczas oesu przysporzył sporej dawki adrenaliny. Ta runda w samochodzie ” zastępczym ” , była dla nas udana pod wieloma względami. Drugie miejsce i szybkie zapoznanie się z nową rajdówką w innej specyfikacji niż nasz samochód. Tym razem musiałem zaufać Matufie jeszcze bardziej niż zwykle. Cykl Szombierek jest dla mnie wyjątkowo sentymentalny, choćby z tego powodu że od początków mojej przygody z rajdami co roku startuję w zawodach rozgrywanych na tym terenie. Jak zawodnicy pewnie widzą, w tym roku cykl rozwija się w zaskakującym tempie, gdzie z każdymi kolejnymi zawodami poziom trudności rośnie. Trzymam mocno kciuki za organizatorów i mam nadzieję że w ostatniej rundzie tego sezonu razem z Matufą damy z siebie wszystko i staniemy na najwyższym stopniu podium.”

Foto by Jakub Tuszyński
Do Góry