Kategoria: Terenowe

Pascal Brodnicki z Maciejem Wisławskim w Dacia Duster Elf Cup

Podczas Rajdu NAC 38. Warszawskie Safari rozegrana zostanie trzecia runda Dacia Duster Elf Cup 2017, w której gościnnie wystąpi Pascal Brodnicki. Znany kucharz i ekspert kulinarny zasiądzie w Dacii Duster po stronie kierowcy, słuchając bardzo doświadczonego pilota, Macieja Wisławskiego. Pascal Brodnicki słynie z tego, że uwielbia eksperymentować w kuchni, uwielbia gotować i to jest jego codzienną pasją. Nie ucieka jednak od nowych wyzwań i chętnie realizuje nowe projekty. Tym razem podjął się udziału w prawdziwie sportowej rywalizacji – rajdzie rozgrywanym w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych.

Pascal Brodnicki:

Samochody to moja wielka pasja. Już jako dziecko razem z moim ojcem spędzaliśmy wiele czasu w garażu, remontując amerykańskie oldtimery. Jako nastolatek za sprawą mojego kuzyna, który organizował rajdy i eventy motoryzacyjne, trafiłem do motorsportu. Pomagałem mu w organizacji rajdów, często zasiadając w samochodach otwierających bądź zamykających trasę. Miałem też możliwość wielokrotnie uczestniczyć w testach wspaniałego francuskiego mistrza kierownicy Francoisa Delecoura, często w roli pasażera jego A-grupowego Escorta. Miałem też okazję posmakować rajdowych wrażeń w czasie co-drive’ów m.in. z Sebastienem Loebem i Danim Sordo, co zrobiło na mnie wielkie wrażenie. Udział w rajdzie NAC Warszawskie Safari za kierownicą rajdowego Dustera, u boku legendarnego pilota Maćka Wisławskiego, to spełnienie moich rajdowych marzeń. Już nie mogę doczekać się swojego rajdowego debiutu!

Pascal Brodnicki i Maciej Wisławski pojadą razem z ośmioma załogami walczącymi w Pucharze Dacia Duster Elf Cup. Dla zawodników startujących w pucharze będzie to już trzecia runda rywalizacji. Rajd NAC 38. Warszawskie Safari rozpocznie się w sobotę, 10 czerwca o godz. 12.30 na poligonie w Zielonce. W okolicach Centrum Olimpijskiego PKOL zostanie zlokalizowane miasteczko rajdowe, które będzie czynne całą sobotę i niedzielę. Odbędzie się tam także Start Honorowy Rajdu, pokazy ewolucji rowerowych w wydaniu najlepszych polskich zawodników dirt jumpingu oraz wiele innych atrakcji przygotowanych dla kibiców przez organizatorów.

Drugiego dnia rajdu, w niedzielę, 11 czerwca rywalizacja przeniesie się na teren poligonu w Wesołej, gdzie zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 200 km odcinków specjalnych, a kibice będą mogli obserwować zaciętą walkę o sekundy. Dekoracja zwycięzców odbędzie się w niedzielę o godz. 17.00 przy Centrum Olimpijskim PKOL. Kibice Dacia Duster Elf Cup będą mogli spotkać się z zawodnikami w specjalnym namiocie.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry