Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Paddon: damy z siebie wszystko

fot. facebook/HaydenPaddon

Trzecim kierowcą Hyundaia, na zmianę z Danim Sordo, został w tym sezonie Hayden Paddon. Nowozelandczyk, tworzący załogę z Sebem Marshallem, rozpoczyna swój tegoroczny kalendarz startów w mistrzostwach świata właśnie w nadchodzącym Rajdzie Szwecji. Jak sam przyznaje zamierza udowodnić, iż potrafi zdobyć dobrą pozycję w zmaganiach.

Hayden Paddon:

To decyzja (o ograniczeniu liczby startów – przyp. red.), którą musimy zaakceptować i jak najlepiej wykorzystać każdą nadarzającą się okazję. Cała ta sytuacja dolewa trochę oliwy do ognia. Powoduje również, że chcemy w tym roku pokazać, co możemy zrobić i do czego jesteśmy zdeterminowani. Zrobimy co tylko możliwe i damy z siebie wszystko.

Kierowca wskazywał także, że mniejsza liczba startów na najwyższym poziomie może mieć niekorzystny wpływ na jego rozwój. Dlatego zdecydował się na występy poza WRC.

Oczywiście, jak w każdym profesjonalnym sporcie, trening i rywalizacja nie mogą zostać naruszone, aby pozostać w dobrej kondycji. Przejechanie siedmiu rund WRC będzie oznaczać, że pozostaniemy nieco w tyle. Więc, aby zachować świeżość, konkurencyjność i rozwijać się, dostaliśmy możliwość dodania do kalendarza pięciu rajdów w Mistrzostwach Nowej Zelandii z naszym zespołem, za kierownicą i20 AP4. Przejedziemy także kilka innych jednorazowych imprez na całym świecie. Nadal będzie to przyzwoity program z regularnymi startami.

Po absencji na Monte Carlo Paddon z niecierpliwością czeka na Rajd Szwecji.

Czuję największe podekscytowanie, w związku z rajdem, od dłuższego czasu. Jest to dobry znak. Wchodzę w ten sezon najlepiej przygotowany pod względem fizycznym i psychicznym. Wierzę, że możemy przełożyć ten stan na dobre wyniki

– zakończył.

Rajd Szwecji rozpoczyna się już 15 lutego.
Do Góry