Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Ott Tanak zebrał cenne informacje w Estonii

Rajd Estonii był cennym doświadczeniem przed zbliżającym się Rajdem Finlandii. Kierowca Toyoty jako lider klasyfikacji generalnej wyruszy na fińskie odcinki specjalne pierwszy. Podobnie było w ubiegły weekend, gdzie Ott Tanak zdecydował się na niekorzystną pozycję startową, aby jak najlepiej odtworzyć sytuację w następnej rundzie WRC.

Mimo trudniejszej pozycji względem najgroźniejszych rywali „Titanakowi” udało się wygrać Rajd Estonii z dużą przewagą. Dla Tanaka start okazał się pełen cennej wiedzy przed fińską rundą. Poza tym, jak podkreślił Ott, ten niewielki kraj nad Morzem Bałtyckim pokazał, że żyje rajdami.

„Z tego rajdu dowiedzieliśmy się wiele o Finlandii. Na początku na odcinkach specjalnych wiele się dzieje, dlatego trudno będzie jechać na czele. W związku z tym taką wybrałem pozycję startową. Tempo było dobre, ale okazało się wyzwaniem, szczególnie gdy pogoda zmieniała się. Jest to wspaniały test przed Rajdem Finlandii. Wspaniale, że producenci przyjeżdżają tutaj i wspierają to wydarzenie. Myślę, że po raz kolejny pokazaliśmy – Estonia jest naprawdę rajdowym krajem” – skomentował Ott Tanak
Do Góry