Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Ott Tänak Yarisem WRC w Rajdzie Estonii

fot. facebook/OttTänak

Po zespole Hyundai Motorsport z Haydenem Paddonem oraz fabrycznej ekipie Citroëna z Craigiem Breenem, udział w lipcowym Rajdzie Estonii zgłasza także team Toyoty. Podobnie jak dwa pozostałe zespoły, ekipa Tommiego Mäkinena wystawia swój topowy samochód. Za sterami Yarisa WRC zasiądzie Ott Tänak, a wraz z nim Martin Järveoja. Dla zawodników pochodzących z Estonii będzie to domowa impreza.

Ott Tänak:

Jazda po drogach Estonii zawsze była przyjemnością. Cieszę się, że możemy uczestniczyć tym razem z naszym zespołem i Toyotą Yaris WRC w Rajdzie Estonii. To świetna okazja, aby wprowadzić prawdziwe WRC na nasze domowe drogi i wydaje się, że tegoroczna lista zgłoszeń będzie naprawdę silna. Dla zespołu jest to dobry sposób na pozyskanie danych i doświadczeń w prawdziwej rywalizacji. Naszym największym celem w zawiązku z tym rajdem jest odzyskanie feelingu na szybkich drogach po imprezach górskich, ale na pewno chcielibyśmy ukończyć na podium domową imprezę i zaoferować naszym fanom najlepsze doświadczenia rajdowe.

Tommi Mäkinen, szef zespołu:

Estonia jest prawdziwym krajem rajdowym, a uczestnictwo w Rajdzie Estonii to dobry sposób na przekazanie czegoś Ottowi, Martinowi i wszystkim estońskim fanom rajdów, także ze strony zespołu. Wiemy, jak popularni są Ott i Martin w Estonii, a my chcemy zaoferować wszystkim widzom i fanom ogromne widowisko z lokalnymi kierowcami.

Podczas imprezy w Estonii po raz pierwszy Yaris WRC będzie konkurował poza mistrzostwami świata. Rajd będzie trwał w dniach 13-15 lipca.
Do Góry