Kategoria: WRC

Østberg nie wystartuje w Rajdzie Niemiec

Mads Østberg opuści Rajd Niemiec, który miał przejechać Fordem Fiestą R5 w kategorii WRC 2. Norweski kierowca prowadził Fiestę R5 w Rajdzie Rzeszowskim, ale musiał się z niego wycofać przez problemy techniczne.

Mads był najszybszy na kilku odcinkach w Polsce, ale zespół nie był w stanie rozwiązać kwestii technicznych i zdecydował się wycofać z rajdu. Jest to również powód, dla którego Mads nie pojedzie w Niemczech.

Nasz samochód R5 to starsza wersja, w rzeczywistości dwa pokolenia starsza od bieżącej wersji, którą rywalizuje się w WRC 2. Możemy zaktualizować mechanikę, ale będą problemy z oprogramowaniem, których nie pokonamy w tak krótkim czasie. […] Zdecydowaliśmy się nie startować w Niemczech

– mówi Østberg.

Mads jest w trakcie szukania nowego, stałego pilota, a Rajd Niemiec był pierwotnie częścią tego planu. Torstein Eriksen pojechał z Madsem w Rajdzie Finlandii, a Patrick Barth współpracował z nim w Polsce. W Niemczech na prawym fotelu miał się pojawić Emil Axelsson.

Torstein świetnie się spisywał w Finlandii i Patrick radził sobie na etapach, jakie przejechaliśmy w Polsce. Emil był trzecim kandydatem, ale teraz musimy znaleźć inne rozwiązanie, aby kontynuować proces oceny. Ci trzej faceci są wszystkimi możliwymi kandydatami na mojego stałego pilota

– powiedział Østberg.

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry