Kategoria: WRC

Østberg niepewny swojej przyszłości

Mads Østberg w wywiadzie udzielonemu redakcji Motorsport News przyznał, że wciąż nie wie, co będzie robił w przyszłym sezonie. Przypomnijmy, że były kierowca Citroëna wystawił ostatnio swoją Fiestę WRC ’17 na sprzedaż (więcej o tym przeczytasz tutaj). Niewykluczone, że Norweg będzie rywalizował w WRC2, lecz na tę chwilę Østberg wciąż walczy o miejsce w fabrycznym zespole. W sezonie 2018 na pewno nie zobaczymy go podczas Rajdu Monte Carlo.

Mads Østberg:

Rozważam wiele opcji na następny sezon. Jedyną rzeczą, którą wiem na pewno, jest to, że nie wystartuję w Rajdzie Monto Carlo. Swój sezon rozpocznę w Szwecji, ale nie wiem, czym tam wystartuję – sytuacja wciąż jest otwarta. To nie musi być auto [WRC – przyp. red.] z 2017 lub 2018 roku.

Przechodząc do WRC2, miałbym wiele do stracenia i byłoby trudno tam rywalizować, gdyż będzie tam bardzo dużo świetnych kierowców. […] Gdybym cofnął się do WRC2 i nie wygrywał, to pokazałoby, że powinienem robić coś innego, a nie chcę podejmować takich decyzji.

Muszę coś zrobić. Zamierzam walczyć i nie poprzestanę na tym, co osiągnąłem. Mam dopiero 30 lat i jeszcze wiele lat w tym sporcie przede mną. Wiem, że wciąż mam potencjał; dlatego tak bardzo się staram, by wszystko było gotowe na sezon 2018. Jestem zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek i czuję, że jeżdżę lepiej niż kiedykolwiek. Chcę znów być kierowcą fabrycznym.

W kontekście przyszłego sezonu wszystko jest możliwe. Rozmawiam teraz z wieloma ludźmi. To mogę być dwa rajdy lub dwanaście rajdów.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry