Kategoria: WRC

Østberg: Fiesta może być planem awaryjnym

fot. facebook/MadsØstberg

Mads Østberg będzie, oprócz występów za kierownicą C3 WRC, startował także swoją prywatną Fiestą WRC. Taką ewentualność dopuszcza jeśli nie będzie miał możliwości większej liczby startów w Citroënie. Póki co pewny jest start Norwega tylko w Rajdzie Szwecji.

Mimo, że Østberg wystawił swoją Fiestę WRC na sprzedaż, to jednak w dalszym ciągu jej używa. W sobotę, za jej sterami, weźmie udział w Sigdalsrally w Norwegii.

Potrzebuję robić tyle kilometrów, ile tylko mogę, więc mimo że mam umowę z Citroënem, wykorzystam Fiestę w tym tygodniu. Mój team Adapta był z Fiestą w M-Sporcie. Została ona ulepszona do specyfikacji 2018. Była i jest wciąż na sprzedaż. W tej chwili moja umowa z Citroenem dotyczy tylko jednej imprezy, ale mam dużą nadzieję, że obejmie więcej. Fiesta może być planem awaryjnym

– mówił Norweg dla motorsport.com.

Østberg oznajmił też, że będzie obecny w ekipie Citroëna podczas Monte Carlo:

Pojadę do Monte, aby spotkać się z chłopakami i ponownie poznać zespół. Następnie jedziemy do Francji, aby usiąść w samochodzie, ustawić siedzenie i pasy we właściwy sposób i dowiedzieć się, gdzie znajdują się poszczególne przyciski. To pierwszy krok do powrotu do roli kierowcy fabrycznego. To jedna z moich najwyższych ambicji i ciężko pracuję, aby to zrobić. Wiem, co oznacza marka Citroën i jest to świetna okazja, aby dołączyć do nich ponownie. To w tej chwili tylko jeden rajd, ale zrobię wszystko, aby te drzwi się przede mną nie zamknęły.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry