Kategoria: WRC

Østberg: Fiesta może być planem awaryjnym

fot. facebook/MadsØstberg

Mads Østberg będzie, oprócz występów za kierownicą C3 WRC, startował także swoją prywatną Fiestą WRC. Taką ewentualność dopuszcza jeśli nie będzie miał możliwości większej liczby startów w Citroënie. Póki co pewny jest start Norwega tylko w Rajdzie Szwecji.

Mimo, że Østberg wystawił swoją Fiestę WRC na sprzedaż, to jednak w dalszym ciągu jej używa. W sobotę, za jej sterami, weźmie udział w Sigdalsrally w Norwegii.

Potrzebuję robić tyle kilometrów, ile tylko mogę, więc mimo że mam umowę z Citroënem, wykorzystam Fiestę w tym tygodniu. Mój team Adapta był z Fiestą w M-Sporcie. Została ona ulepszona do specyfikacji 2018. Była i jest wciąż na sprzedaż. W tej chwili moja umowa z Citroenem dotyczy tylko jednej imprezy, ale mam dużą nadzieję, że obejmie więcej. Fiesta może być planem awaryjnym

– mówił Norweg dla motorsport.com.

Østberg oznajmił też, że będzie obecny w ekipie Citroëna podczas Monte Carlo:

Pojadę do Monte, aby spotkać się z chłopakami i ponownie poznać zespół. Następnie jedziemy do Francji, aby usiąść w samochodzie, ustawić siedzenie i pasy we właściwy sposób i dowiedzieć się, gdzie znajdują się poszczególne przyciski. To pierwszy krok do powrotu do roli kierowcy fabrycznego. To jedna z moich najwyższych ambicji i ciężko pracuję, aby to zrobić. Wiem, co oznacza marka Citroën i jest to świetna okazja, aby dołączyć do nich ponownie. To w tej chwili tylko jeden rajd, ale zrobię wszystko, aby te drzwi się przede mną nie zamknęły.

komentarzySerwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

To Top