Kategoria: Różne, WRC

Ostatni kontrakt Sébastiena Ogiera w WRC?

Pięciokrotny rajdowy mistrz świata – Sébastien Ogier poinformował, że kolejny kontrakt, będzie jego ostatnim w WRC. Wszelkie decyzje mają być znane do końca miesiąca. Aktualny mistrz świata nie wyklucza odejścia na sportową emeryturę po zakończeniu sezonu 2018.

Kierowca zespołu M-Sport Ford Rally Team podkreśla, że jest świadomy mijających lat i zbliżania się końca jego kariery – “Oczywiste jest, że zbliżam się do końca mojej kariery. Jeśli podpiszę następny kontrakt, będzie on moim ostatnim. […] Miałem szczęście przez ostatnie lata, sięgając po kilka zwycięstw. Obecnie nie chodzi o pieniądze. Priorytetem jest konkurencyjność i szansa na kolejne wygrane w następnym sezonie.”

Obecnie trudno jest przewidzieć, jaką decyzję podejmie Sébastien Ogier. Do wyboru jest kilka możliwości. Podstawową jest przedłużenie umowy z Malcolmem Wilsonem, szefem M-Sport Ford World Rally Team. W grę wchodzi również powrót do zespołu Citroena, drużyny, z którą Francuz zaczynał rajdową międzynarodową karierę.

Największymi sukcesami Sébastien Ogier są tytuły mistrzowskie w dwóch kategoriach – Junior WRC w 2008 roku, a także pięć mistrzostw z rzędu od 2013 roku w kategorii WRC. W tym sezonie “Super Seb II” zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców, mając na koncie 149 oczek. Liderem punktacji jest Thierry Neuville, który zgromadził 172 punkty. Do zakończenia rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata zostały cztery rajdy, dlatego walka o mistrzowską koronę i kontrakt nadal jest otwarta.
Więcej o dotychczasowej karierze Sébastiena Ogiera przeczytasz TUTAJ:

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry