Kategoria: Terenowe

Ostatni (asfaltowy) test Małysza i Martona przed Dakarem

Rajd Dakar rusza dosłownie za kilkanaście godzin. Trwają ostatnie przygotowania do oficjalnego startu, który rozpocznie się o godzinie 15 czasu Buenos Aires. Ostatnie wolne chwile załoga samochodowa Orlen Team wykorzystała m.in. na sprawdzenie ich rajdowego buggy SMG.

– Pojeździliśmy trochę, ale to tylko po to, by sprawdzić czy z autem wszystko jest w porządku. Taki ostatni test, ale w sumie nietypowy, bo po asfalcie. Było jak na dojazdówkach. Nie mogę już doczekać się prawdziwego ścigania, bo wszystko z autem jest ok! – mówi Adam Małysz. – Świetny wóz. Na ciasnych partiach będzie trzeba trochę uważać, bo SMG jest dość szeroki, ale coś za coś – auto prowadzi się fenomenalnie.

Ceremonialny start rajdu zaplanowano w Buenos Aires, gdzie z okazji kolejnego „Dakaru” w sobotę odbędzie się wielka parada zawodników. Kibice po raz ostatni obejrzą swoich ulubieńców pod pałacem prezydenckim La Casa Rosada skąd rajdowcy wyruszą do walki o generalkę. Pierwszych 170 kilometrów ścigania w terenie już w najbliższą niedzielę.

Załogę Małysz-Marton wspierają firmy: Orlen, Red Bull, Generali oraz The North Face.

Zobacz również:

komentarzy

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry