Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ósma wygrana runda WRC w historii Hyundaia

fot. facebook/Hyundai Motorsport

To był fantastyczny rajd dla naszego zespołu – skomentował zmagania w Szwecji szef Hyundaia, Michel Nandan. Wszystkie trzy duety za sterami i20 Coupe WRC uplasowały się w czołowej piątce zawodów, a cały team awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów.

Rywalizację wygrali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Zgarniając 25 punktów za zwycięstwo oraz dwa dodatkowe oczka za Power Stage, załoga wskoczyła na fotel liderów klasyfikacji sezonowej WRC. Belg nie wspominał dobrze zeszłorocznego Rajdu Szwecji, w którym na trzy odcinki przed końcem zmagań, urwał koło i spadł z pierwszego na trzynaste miejsce generalki.

Thierry Neuville:

Niesamowity wynik. Czułem, że zasłużyliśmy na wygraną w zeszłym roku, ale być może jeszcze bardziej w ten weekend. Mamy wiele osób pracujących niestrudzenie każdego dnia za kulisami, aby zapewnić nam konkurencyjny samochód, w którym możemy walczyć o zwycięstwa. Ta wygrana jest dla nich wszystkich. To był fantastyczny weekend.

Trzecią pozycję wywalczyli Andreas Mikkelsen i Anders Jæger. Oni również zgarnęli dodatkowe trzy punkty za Power Stage i aktualnie zajmują szóstą pozycję w klasyfikacji sezonowej.

Andreas Mikkelsen:

To fantastyczne uczucie stać po raz pierwszy na podium z Hyundai Motorsport. Wspaniale jest widzieć drużynę na szczycie klasyfikacji producentów, nawet na tak wczesnym etapie sezonu.

Wreszcie piąte miejsce zajęli Hayden Paddon i Seb Marshall. Jeszcze przed ostatnim odcinkiem plasowali się na czwartej pozycji. Jednak przez kłopoty na Power Stage’u i świetną jazdę Lappiego, spadli ostatecznie na piątą lokatę. Po dwóch rundach Nowozelandczyk jest dziewiąty w klasyfikacji kierowców.

Hayden Paddon:

Denerwujące zakończenie tego, co było dla nas ogólnie dobrym weekendem. To był tylko mały błąd. Wynieśliśmy jednak mnóstwo pozytywów i nie mogę się doczekać kontynuacji tego podczas mojej kolejnej imprezy WRC w Portugalii.

Wczoraj Hyundai Motorsport odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Szwecji i ósme w WRC.

Michel Nandan:

To był fantastyczny rajd dla naszego zespołu. Wykonaliśmy zadanie dobrze. Wielokrotnie mówiłem, że konkurencja w WRC jest najtrudniejsza od lat, więc nie możemy przyjąć tego wyniku za pewnik. Meksyk zaoferuje zupełnie inny zestaw wyzwań. Na razie jednak będziemy świętować to zwycięstwo, podwójne podium i pozytywny rezultat całego zespołu.

Rajd Meksyku rozpocznie się już ósmego marca.
Do Góry