Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ósma wygrana runda WRC w historii Hyundaia

fot. facebook/Hyundai Motorsport

To był fantastyczny rajd dla naszego zespołu – skomentował zmagania w Szwecji szef Hyundaia, Michel Nandan. Wszystkie trzy duety za sterami i20 Coupe WRC uplasowały się w czołowej piątce zawodów, a cały team awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji producentów.

Rywalizację wygrali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul. Zgarniając 25 punktów za zwycięstwo oraz dwa dodatkowe oczka za Power Stage, załoga wskoczyła na fotel liderów klasyfikacji sezonowej WRC. Belg nie wspominał dobrze zeszłorocznego Rajdu Szwecji, w którym na trzy odcinki przed końcem zmagań, urwał koło i spadł z pierwszego na trzynaste miejsce generalki.

Thierry Neuville:

Niesamowity wynik. Czułem, że zasłużyliśmy na wygraną w zeszłym roku, ale być może jeszcze bardziej w ten weekend. Mamy wiele osób pracujących niestrudzenie każdego dnia za kulisami, aby zapewnić nam konkurencyjny samochód, w którym możemy walczyć o zwycięstwa. Ta wygrana jest dla nich wszystkich. To był fantastyczny weekend.

Trzecią pozycję wywalczyli Andreas Mikkelsen i Anders Jæger. Oni również zgarnęli dodatkowe trzy punkty za Power Stage i aktualnie zajmują szóstą pozycję w klasyfikacji sezonowej.

Andreas Mikkelsen:

To fantastyczne uczucie stać po raz pierwszy na podium z Hyundai Motorsport. Wspaniale jest widzieć drużynę na szczycie klasyfikacji producentów, nawet na tak wczesnym etapie sezonu.

Wreszcie piąte miejsce zajęli Hayden Paddon i Seb Marshall. Jeszcze przed ostatnim odcinkiem plasowali się na czwartej pozycji. Jednak przez kłopoty na Power Stage’u i świetną jazdę Lappiego, spadli ostatecznie na piątą lokatę. Po dwóch rundach Nowozelandczyk jest dziewiąty w klasyfikacji kierowców.

Hayden Paddon:

Denerwujące zakończenie tego, co było dla nas ogólnie dobrym weekendem. To był tylko mały błąd. Wynieśliśmy jednak mnóstwo pozytywów i nie mogę się doczekać kontynuacji tego podczas mojej kolejnej imprezy WRC w Portugalii.

Wczoraj Hyundai Motorsport odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Szwecji i ósme w WRC.

Michel Nandan:

To był fantastyczny rajd dla naszego zespołu. Wykonaliśmy zadanie dobrze. Wielokrotnie mówiłem, że konkurencja w WRC jest najtrudniejsza od lat, więc nie możemy przyjąć tego wyniku za pewnik. Meksyk zaoferuje zupełnie inny zestaw wyzwań. Na razie jednak będziemy świętować to zwycięstwo, podwójne podium i pozytywny rezultat całego zespołu.

Rajd Meksyku rozpocznie się już ósmego marca.
Do Góry