Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS5 – Meeke ucieka, Latvala walczy ze skrzynią

Kris Meeke urasta do roli głównego faworyta do zwycięstwa w Rajdzie Argentyny, po tym jak kierowca Citroena DS3 WRC zapisał na swoje konto oes Villa Bustos / Tanti 2.

Brytyjczyk w pokonanym polu zostawił Madsa Ostberga (+8,4), Elfyna Evansa (+8,5), Thierry Neuville’a (+9,9) oraz Daniego Sordo (+13,9). 24,4 sekundy stracił wicelider zmagań Jari-Matti Latvala.

To potworny rajd. Mamy silny samochód, wyczucie jest dobre, ale jest bardzo ciężko. Nie oczekuję żadnych wyników. Ten oes był naprawdę trudny i szybki na początku. Myślę, że dobrze wybrałem opony – donosił Meeke.

Jest w porządku. Warunki są podobne do tych rano. Spodziewałem się, że będzie luźniejsza nawierzchnia. Zrobiliśmy dobry przejazd i jestem zadowolony – mówił Ostberg.

Było bardziej ślisko niż spodziewałem się. Miałem problemy na początku i straciłem zaufanie – tłumaczył Evans.

Teraz idzie nam całkiem dobrze. Na ostatnich oesach miałem dobry rytm. Ten bardziej mi się podobał. Nadal walczę z interkomem i wiem, co to za problem, ale nie mam czasu, by usunąć go – mówił Neuville.

Odcinek nie był dla mnie dobry. Poprzednio nie miałem wspomagania i czułem się jakbym jechał go pierwszy raz. W paru sekcjach byłem ostrożny – tłumaczył Sordo.

Mamy problemy ze skrzynią biegów – donosił na mecie Latvala.

W klasyfikacji generalnej Meeke wyprzedza Latvalę (+53,1), Ostberga (+1:11,7) oraz Sordo (+1:57,6), który broni się przed atakami Evansa (+1:59,0).
Do Góry