Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS5 – Meeke ucieka, Latvala walczy ze skrzynią

Kris Meeke urasta do roli głównego faworyta do zwycięstwa w Rajdzie Argentyny, po tym jak kierowca Citroena DS3 WRC zapisał na swoje konto oes Villa Bustos / Tanti 2.

Brytyjczyk w pokonanym polu zostawił Madsa Ostberga (+8,4), Elfyna Evansa (+8,5), Thierry Neuville’a (+9,9) oraz Daniego Sordo (+13,9). 24,4 sekundy stracił wicelider zmagań Jari-Matti Latvala.

To potworny rajd. Mamy silny samochód, wyczucie jest dobre, ale jest bardzo ciężko. Nie oczekuję żadnych wyników. Ten oes był naprawdę trudny i szybki na początku. Myślę, że dobrze wybrałem opony – donosił Meeke.

Jest w porządku. Warunki są podobne do tych rano. Spodziewałem się, że będzie luźniejsza nawierzchnia. Zrobiliśmy dobry przejazd i jestem zadowolony – mówił Ostberg.

Było bardziej ślisko niż spodziewałem się. Miałem problemy na początku i straciłem zaufanie – tłumaczył Evans.

Teraz idzie nam całkiem dobrze. Na ostatnich oesach miałem dobry rytm. Ten bardziej mi się podobał. Nadal walczę z interkomem i wiem, co to za problem, ale nie mam czasu, by usunąć go – mówił Neuville.

Odcinek nie był dla mnie dobry. Poprzednio nie miałem wspomagania i czułem się jakbym jechał go pierwszy raz. W paru sekcjach byłem ostrożny – tłumaczył Sordo.

Mamy problemy ze skrzynią biegów – donosił na mecie Latvala.

W klasyfikacji generalnej Meeke wyprzedza Latvalę (+53,1), Ostberga (+1:11,7) oraz Sordo (+1:57,6), który broni się przed atakami Evansa (+1:59,0).
Do Góry