Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
Przyszłość Rajdu Walii nie jest pewna. W kalendarzu pojawi się Irlandia Północna?
Szef Hyundai Motorsport zadowolony z postawy Sebastiena Loeba w Chile
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS4 – Tanak zostaje na watersplashu

Podobnie jak miało to miejsce podczas pierwszej, piątkowej pętli Rajdu Argentyny, blisko 52-kilometrowy oes Agua de Oro/ Ascochinga był areną dramatów walczących o jak najlepszy rezultat.

Na próbę nie dotarł Andreas Mikkelsen, który na dojazdówce zatrzymał swoje Polo R WRC po awarii rajdówki. Pech dopadł także Otta Tanaka, który urwał koło po tym jak uderzył w kamień znajdujący się pod wodą na watersplashu.

Próbę na swoje konto zapisał Kris Meeke, który o 13,4 sekundy pokonał Jari-Matti Latvalę oraz o 27 sekund Madsa Ostberga.

Chciałem po prostu czysto przejechać. Warunki były trudne i było strasznie ciężko. Musieliśmy pzejechać 52 kilometry bez żadnych informacji! – mówił Meeke.

Mamy naprawdę dużo zabawy. Jestem bardzo szczęśliwy. W pewnym momencie poczułem się paskudnie, gdy straciłem przyczepność, a hamulce był bardzo gorące – mówił Latvala.

Samochód pracuje dobrze. Jest tylko ekstremalnie dziurawo i nie chcę nic robić ze swoim podejściem – donosił Ostberg.

Kolejne pozycje należały do Daniego Sordo (+27,6), Elfyna Evansa (+39,5) oraz Thierry Neuville’a (+39,8).

Samochód ślizgał się zdecydowanie bardziej. Nie udało nam się sprawdzić notatek. Nie jest idealnie, ale jestem zadowolony – mówił Evans.

Wszędzie skaczemy. Warunki są przerażające – podsumował Neuville.

W klasyfikacji generalnej Kriss Meeke o 28,6 sekundy wyprzedza Jari-Matti Latvalę oraz o ponad minutę Madsa Ostberga. 40 sekund do podium traci Dani Sordo, który 6,8 sekundy za swoimi plecami ma Elfyna Evansa.
Do Góry