RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS4 – Tanak zostaje na watersplashu

Podobnie jak miało to miejsce podczas pierwszej, piątkowej pętli Rajdu Argentyny, blisko 52-kilometrowy oes Agua de Oro/ Ascochinga był areną dramatów walczących o jak najlepszy rezultat.

Na próbę nie dotarł Andreas Mikkelsen, który na dojazdówce zatrzymał swoje Polo R WRC po awarii rajdówki. Pech dopadł także Otta Tanaka, który urwał koło po tym jak uderzył w kamień znajdujący się pod wodą na watersplashu.

Próbę na swoje konto zapisał Kris Meeke, który o 13,4 sekundy pokonał Jari-Matti Latvalę oraz o 27 sekund Madsa Ostberga.

Chciałem po prostu czysto przejechać. Warunki były trudne i było strasznie ciężko. Musieliśmy pzejechać 52 kilometry bez żadnych informacji! – mówił Meeke.

Mamy naprawdę dużo zabawy. Jestem bardzo szczęśliwy. W pewnym momencie poczułem się paskudnie, gdy straciłem przyczepność, a hamulce był bardzo gorące – mówił Latvala.

Samochód pracuje dobrze. Jest tylko ekstremalnie dziurawo i nie chcę nic robić ze swoim podejściem – donosił Ostberg.

Kolejne pozycje należały do Daniego Sordo (+27,6), Elfyna Evansa (+39,5) oraz Thierry Neuville’a (+39,8).

Samochód ślizgał się zdecydowanie bardziej. Nie udało nam się sprawdzić notatek. Nie jest idealnie, ale jestem zadowolony – mówił Evans.

Wszędzie skaczemy. Warunki są przerażające – podsumował Neuville.

W klasyfikacji generalnej Kriss Meeke o 28,6 sekundy wyprzedza Jari-Matti Latvalę oraz o ponad minutę Madsa Ostberga. 40 sekund do podium traci Dani Sordo, który 6,8 sekundy za swoimi plecami ma Elfyna Evansa.
Do Góry