Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

OS3 – Latvala goni Meeke’a

Jari-Matti Latvala popisał się najlepszym czasem na odcinku Villa Bustos/Tanti i rozpoczął pogoń za liderującym w Rajdzie Argentyny Krisem Meekem, który złapał kapcia.

Fin odrobił do Brytyjczyka 18,6 sekundy zostawiając za swoimi plecami także Madsa Ostberga (+10,2), Elfyna Evansa (+11,6) oraz Thierry Neuville’a (+15,6).

W klasyfikacji generalnej za Meekem i Latvalą znajduje się Mads Ostberg (+36,2) oraz Ott Tanak (+1:00,5). Na szóste miejsce po awarii wspomagania kierowcy spadł Dani Sordo (+1:16,0).

Było w porządku. Zdarłem przednie opony i czułem to. Lubię początek tej próby. Mogę jak w Finlandii jechać z gazem w podłodze – mówił Latvala.

Przebiłem prawy tył. Na wąskiej partii musiałem jechać bardzo wolno. To był dobry przejazd stąd strata jedynie 18 sekund. Na początku atakowałem – komentował Meeke.

Nie mam wspomagania i nie mogę jechać. Jest ciężko i dużo straciłem – żalił się Sordo.

Amortyzator wyszedł górą i musiałem zwolnić. Moja jazda okazała się bardzo niebezpieczna. Thierry nie widział nas i uderzył w samochód, co mogło skończyć się dużym wypadkiem. Regulamin powinien to przewidywać – komentował Mikkelsen, który stracił ponad trzy minuty.

Andreas jechał wolno i musiałem go stuknąć, żeby nas puścił. To nie jest zabawne i przypomina Dakar. Odpuściłem pierwszy oes, bo zapowiada się bardzo długi rajd – donosił Neuville.
Do Góry