Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS12: dramat Latvali

Jari-Matti Latvala, który po jedenastym odcinku specjalnym Rajdu Meksyku zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, pożegnał się z dobrym wynikiem na trasach trzeciej rundy WRC. Fin po tym jak urwał lewe tylne koło stracił ponad sześć minut i według niepotwierdzonych informacji wycofał się z rajdu po mecie odcinka. Blisko 43-kilometrową próbę Otates najszybciej pokonał Sebastien Ogier, który pokonał Madsa Ostberg (+13,0), który na odcinku wyprzedzał Latvalę i Andreasa Mikkelsena (+15,0).

Dotknąłem lekko górkę i złamałem tylne zawieszenie. Straciłem tylne koło – informował Latvala.

Miałem dobry odcinek. Jestem zadowolony z mojej jazdy. Jest w porządku, rano nie traciłem wiele do Latvali i popołudniu zaatakuję – mówił Ogier, który jeszcze nie wiedział o problemach zespołowego kolegi.

Było w porządku. to nie jest łatwy odcinek. wyprzedzałem Jariego i utknęliśmy w kurzu za nim. Nie jestem zły, to był dobry odcinek. Będę to kontynuował – zapowiadał Ostberg.

Było w porządku. Pierwszy raz jechałem ten odcinek. Jest naprawdę trudny – podsumował Mikkelsen.

Za oesowym podium sklasyfikowano Daniego Sordo (+19,2), Thierry Neuville’a (+24,3), Elfyna Evansa (+27,6) i Krisa Meeke’a (+27,6).

Bardzo dobrze. To był perfekcyjny oes. Byłem bardzo szybki i cieszyłem się. Samochód jest dobry, może tylko trochę ślizgał się tył. W niektórych miejscach jest trudno, ale mam dobre wyczucie – donosił Neuville.

Szczerze mówiąc było bardzo wolno. Sprawdzałem notatki. Niektóre miejsca są bardzo techniczne. Staram się znaleźć moją linię. Oczywiste jest, że trzeba robić to lepiej – komentował Meeke.

Było w porządku. Na niektórych partiach byłem ostrożny – podsumował Evans.

Ponad minutę straty do najszybszego Ogiera zanotował otwierający trasę Hayden Paddon oraz Robert Kubica, wolniejszy od Nowozelandczyka o 4,9 sekundy. Przed kierowcą Hyundaia i Polakiem znalazł się także Martin Prokop (+35,5).

Pierwszy z odcinków był bardzo śliski, ale ten był absurdalnie śliski. nie było przyczepności. Mieliśmy jej więcej w Szwecji! Uspokoiłem się i sprawdzałem notatki. Musimy nauczyć się tych odcinków i czekam na popołudnie – mówił Paddon.

Nie ma przyczepności. Ponownie mamy tylną oponę poza obręczą. Jest bardzo, bardzo ślisko. To bardzo trudny odcinek i niska przyczepność sprawia, że jest ciężko – donosił Kubica.

Przygody na odcinku miał także Lorenzo Bertelli, który nie dotarł do mety i Benito Guerra.

To bardzo trudny odcinek i obracaliśmy się przy dużej prędkości. Nie uszkodziłem samochodu, tylko obracałem się – relacjonował Guerra.

W klasyfikacji generalnej Sebatstien Ogier o wyprzedza Madsa Ostberga. Na najniższy stopień podium awansował Andreas Mikkelsen (+1:17,2)

Kolejny odcinek, liczący ponad osiem kilometrów oes El Brinco startuje o 19:08 czasu polskiego.

Aktualną klasyfikację progresywną rajdu znajdziesz tutaj.
Do Góry