Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

OS 6 – Szewczyk liderem, trwa walka o podium

Kolejny odcinek specjalny na konto Jakuba Szewczyka i Macieja Wilka (Honda Civic Type-R) – duet ma 24,8s przewagi nad kolejną załogą i tylko jedną, krótką miejską próbę od przejechania. Drugi czas wykręcił duet Lesiak/Biernot (+3,0s, Honda Civic Type-R), trzeci Kostka i Janik (+4,2s, Honda Civic).

Na kolejnej pozycji uplasowali się Preś i Szterleja (+4,4s, BMW E30), za nimi kolejno: Kwieciński i Dwornik (+4,5s, Honda Civic Type-R), Różycki i Słaboń (+4,6s, Honda Civic), Baran i Paciej (+4,9s, Honda Civic), Bolek i Gaś (+5,4s, Renault Clio). Dziewiąte miejsce zajęli Sordyl i Wysokińśki (+7,5s, Honda Civic), dziesiąte Marcok i Krzyżowski (+8,2s, Honda Civic).

Szewczyk w klasyfikacji generalnej prowadzi o 24,8s przed Różyckim. Trzeci jest Kostka (+34,6s), czwarty Lesiak (+36,8s), piąty Sordyl (39,4s), szósty Bolek (+39,7s). Wanicki traci 44s,
Konar 52,6s. Przypominamy, że wyniki są nieoficjalne.

Coraz bliżej triumfu w klasie Gość są Mateusz Kubat i Grzegorz Dachowski (Mitsubishi Lancer Evo VIII), którzy wygrali szósty odcinek z rzędu i powiększyli swoją przewagę do ponad minuty. Na drugiej pozycji są Michał Bachula i Mateusz Śliwa (+1:00,7s, Citroen C2 R2), na trzeciej Marek Bugajski i Robert Drożdż (+1:07,4s, Citroen C2 R2). Łukasz Kalicki i Piotr Walczak zajmują czwartą pozycję (+1:14,5s, Honda Civic VTI), piąty jest Robert Mąsior ze Zbigniewem Cieślarem (+1:14,7s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

Przed zawodnikami miejski odcinek specjalny Bochnia o długości 1,5km. Próba rusza o 17:50. Relację znajdziesz w dziale RSMŚl.

Zobacz wyniki OS 6:
klasyfikacja Gość,
klasyfikacja Gość (po odcinku),
RSMŚl,
– RSMŚl (po odcinku);
Do Góry