Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

OS 4 – Bolek liderem

Rozpoczęła się druga pętla Rajdu Cieszyńska Barbórka. Już teraz wiemy, że z zawodów wycofał się Jakub Szewczyk, wicelider klasyfikacji Mistrzostw Śląska. Na odcinku najszybszy był Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo X), nieliczony w klasyfikacji generalnej. 3,5s za nim uplasował się jego rywal z klasy, Marcin Żarnowski (Subaru Impreza STI).

W klasyfikacji generalnej najszybszy był Kamil Bolek (Renault Clio), który o 0,4s pokonał Gracjana Grelę (Honda Civic). 2,1s za zwycięzcą uplasował się Tomasz Sztwiertnia (Peugeot 106), za nim był Jakub Lesiak (+3,9s, Honda Civic Type-R), tracąc prowadzenie w zawodach, na rzecz Bolka. Czwarty rezultat to Radosław Osiak (+4,0s, Honda Civic), piąty Wojciech Faber (+5,4s, Citroen Saxo), szósty Szymon Żarłok (+5,6s, Honda Civic), siódmy Michał Różycki (+6,6s, Honda Civic). Na ósmym miejscu uplasował się Maciej Sordyl (+7,5s, Honda Civic), ex aequo z nim Tomasz Marek (Peugeot 106). Dziesiątkę zamknął Robert Wanicki (+7,6s, Renault Clio).

Lideruje Bolek, 3,5s za nim Lesiak, 13,3s Wanicki. 14,4s traci Herban, 15,7s Baran, 17,8s Grela, 21,8s Różycki. Ósmy jest Kostka (+28,4s), dziewiąty Żarłok (+29,0s), dziesiąty Osiak (+29,0s).

W Gościach niezmiennie najszybszy Habaj, który o 2,5s pokonał Łatę. Trójkę uzupełnił Tomaszczyk (+8,3s), za nim uplasował się Tomala (+8,5s) i Wróblewski (+9,4s).