Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

OS 4 – Bolek liderem

Rozpoczęła się druga pętla Rajdu Cieszyńska Barbórka. Już teraz wiemy, że z zawodów wycofał się Jakub Szewczyk, wicelider klasyfikacji Mistrzostw Śląska. Na odcinku najszybszy był Michał Ratajczyk (Mitsubishi Lancer Evo X), nieliczony w klasyfikacji generalnej. 3,5s za nim uplasował się jego rywal z klasy, Marcin Żarnowski (Subaru Impreza STI).

W klasyfikacji generalnej najszybszy był Kamil Bolek (Renault Clio), który o 0,4s pokonał Gracjana Grelę (Honda Civic). 2,1s za zwycięzcą uplasował się Tomasz Sztwiertnia (Peugeot 106), za nim był Jakub Lesiak (+3,9s, Honda Civic Type-R), tracąc prowadzenie w zawodach, na rzecz Bolka. Czwarty rezultat to Radosław Osiak (+4,0s, Honda Civic), piąty Wojciech Faber (+5,4s, Citroen Saxo), szósty Szymon Żarłok (+5,6s, Honda Civic), siódmy Michał Różycki (+6,6s, Honda Civic). Na ósmym miejscu uplasował się Maciej Sordyl (+7,5s, Honda Civic), ex aequo z nim Tomasz Marek (Peugeot 106). Dziesiątkę zamknął Robert Wanicki (+7,6s, Renault Clio).

Lideruje Bolek, 3,5s za nim Lesiak, 13,3s Wanicki. 14,4s traci Herban, 15,7s Baran, 17,8s Grela, 21,8s Różycki. Ósmy jest Kostka (+28,4s), dziewiąty Żarłok (+29,0s), dziesiąty Osiak (+29,0s).

W Gościach niezmiennie najszybszy Habaj, który o 2,5s pokonał Łatę. Trójkę uzupełnił Tomaszczyk (+8,3s), za nim uplasował się Tomala (+8,5s) i Wróblewski (+9,4s).