Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: RSMP

OS 3: Nivette, Kuchar i Grzyb w 0,8s!

Rościszów – Walim 2 (8,4km) padł łupem duetu Filip Nivette i Kamil Heller (Ford Fiesta R5), który pokonał o 0,3s drugiego na mecie Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego, debiutantów w Fordzie Fiesta R5. 0,8s za zwycięzcami uplasowali się liderzy rajdu, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Grzyb prowadzi o 4,6s przed Nivettem i o 7,5s przed Kucharem.

Czwarty czas wykręcili Łukasz Habaj i Piotr Woś (+1,1s, Ford Fiesta R5), którzy niestety w generalce tracą niestety ponad osiem minut. Na piątym miejscu dojechał Maciej Oleksowicz pilotowany przez Michała Kuśnierza (+1,9s), szósty był Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (+2,8s, kolejne dwie Fiesty R5).

Mariusz Stec i Michał Przystupa zajęli siódmą pozycję, ponownie wygrywając w OPEN N (+16,6s, Ford Fiesta Proto), ósme miejsce to Damian Łata i Michał Grudziński (+17,6s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

Klasa OPEN 2WD nadal zdominowana przez duet VIRNIK/Majewski w BMW M3. Wyprzedzają załogę Kramarczyk/Biernot o ponad 38 sekund. Trzeci jest Rusin z Ferdkiem ze stratą powyżej minuty do lidera klasy.

W „ośce” nadal trwa zacięta rywalizacja o czołowe miejsca. W klasie trzeciej Chmielewski pokonał Byśkiniewicza o 9,5s i w klasyfikacji po trzech os-ach ma +11,3s przewagi nad załogą z Clio R3T. Tym samym awansował na pierwsze miejsce w klasie 3. Na drugim jest Porębski (+8,1s), trzeci „Byśki”. Klasa 4 jest pojedynkiem pomiędzy Typą/Siatkowskim i Polońskim/Doboszem w Peugeotach 208 R2. Poloński wygrał z Typą o 4,1s. Wskoczył tym samym na pierwsze miejsce w klasie z przewagą +1,4s. Trzeci jest duet Jurecki/Trela w Citroenie C2 ze stratą ponad 15 sekund. Ogólnie w 2WD liderem Poloński przed Typą (+1,4s) i Chmielewskim (+2,5s).

Według nieoficjalnych informacji na odcinku specjalnym od załogi nr 50 zarządzono wolny przejazd.

Więcej w dziale LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.