Grzegorz Grzyb – „uwielbiam startować w rajdach, robię to przez całe dorosłe życie” – wywiad
Rajdy – zespoły, media, kibice, organizatorzy… Kilka myśli przed rajdowym sezonem
Arkadiusz Lechoszest gotowy do startu Rallysprint Kopna 2019
Mam bardzo duży niedosyt – Beata Borowicz po pierwszej rundzie MPRC 2019
Platinum 3. Rajd Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza 2019 – siódme miejsce w klasie 1 duetu Wrona / Browiński
previous arrow
next arrow
Slider

Kategoria: RSMP

OS 3: Nivette, Kuchar i Grzyb w 0,8s!

Rościszów – Walim 2 (8,4km) padł łupem duetu Filip Nivette i Kamil Heller (Ford Fiesta R5), który pokonał o 0,3s drugiego na mecie Tomasza Kuchara i Daniela Dymurskiego, debiutantów w Fordzie Fiesta R5. 0,8s za zwycięzcami uplasowali się liderzy rajdu, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Grzyb prowadzi o 4,6s przed Nivettem i o 7,5s przed Kucharem.

Czwarty czas wykręcili Łukasz Habaj i Piotr Woś (+1,1s, Ford Fiesta R5), którzy niestety w generalce tracą niestety ponad osiem minut. Na piątym miejscu dojechał Maciej Oleksowicz pilotowany przez Michała Kuśnierza (+1,9s), szósty był Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (+2,8s, kolejne dwie Fiesty R5).

Mariusz Stec i Michał Przystupa zajęli siódmą pozycję, ponownie wygrywając w OPEN N (+16,6s, Ford Fiesta Proto), ósme miejsce to Damian Łata i Michał Grudziński (+17,6s, Mitsubishi Lancer Evo IX).

Klasa OPEN 2WD nadal zdominowana przez duet VIRNIK/Majewski w BMW M3. Wyprzedzają załogę Kramarczyk/Biernot o ponad 38 sekund. Trzeci jest Rusin z Ferdkiem ze stratą powyżej minuty do lidera klasy.

W „ośce” nadal trwa zacięta rywalizacja o czołowe miejsca. W klasie trzeciej Chmielewski pokonał Byśkiniewicza o 9,5s i w klasyfikacji po trzech os-ach ma +11,3s przewagi nad załogą z Clio R3T. Tym samym awansował na pierwsze miejsce w klasie 3. Na drugim jest Porębski (+8,1s), trzeci „Byśki”. Klasa 4 jest pojedynkiem pomiędzy Typą/Siatkowskim i Polońskim/Doboszem w Peugeotach 208 R2. Poloński wygrał z Typą o 4,1s. Wskoczył tym samym na pierwsze miejsce w klasie z przewagą +1,4s. Trzeci jest duet Jurecki/Trela w Citroenie C2 ze stratą ponad 15 sekund. Ogólnie w 2WD liderem Poloński przed Typą (+1,4s) i Chmielewskim (+2,5s).

Według nieoficjalnych informacji na odcinku specjalnym od załogi nr 50 zarządzono wolny przejazd.

Więcej w dziale LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.