Na torze Vilkiciai zobaczymy 72 kierowców Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross
Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 3: Breen na czele, Kajetanowicz drugi

Na zakończenie pierwszej, wymagającej pętli Rajdu Liepāja zawodnicy pokonali krótki, mierzący 7,91km odcinek Ecorent. Próba w miejscowości Kalvene, podobnie do poprzednich, była bardzo wymagająca. Pogoda zmieniła się z zimowej na nieco cieplejszą i śnieg znika z odcinków specjalnych, pojawia się za to błoto i dużo wody. Liderzy Rajdowych Mistrzostw Europy, Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zajmują drugą pozycję w rajdzie (Ford Fiesta R5), na ostatniej próbie pętli zwiedzali bandę śnieżną. Prowadzi Irlandczyk Craig Breen pilotowany przez Scotta Martina (Peugeot 208 T16 R5), który zapisał dwie próby na swoje konto. – Start był po prostu przerażający, staramy się trzymać na środku drogi. To trudne w tych warunkach. To był dobry poranek, bez żadnego ryzyka. Jestem całkiem zadowolony na ten moment.

Strata Kajta wynosi tylko 21s i wszystko jest w zasięgu. Dodatkowo Polak już teraz zapewnił sobie tytuł ICE Master, który do tej pory należał do Roberta Kubicy. – Odcinek jest bardzo śliski, miękki. Pierwsza partia jest techniczna, natomiast końcowa jest bardzo szybka. Uderzyłem bandę śnieżną kilometr przed metą. Mamy dużo fanu, a czas jest w porządku.

Pierwszą trójkę klasyfikacji uzupełniają Siim Plangi i Marek Sarapuu, liderzy ERC-2 (+2:29,1s, Mitsubishi Lancer Evo X). – Trzeci odcinek na początku był bardzo techniczny, było tam wiele dziur, jechałem bardzo ostrożnie. Chcę jechać swoim tempem, nie cisnąć wszędzie. Drugie miejsce w ERC-2 zajmują Dominykas Butvilas i Kamil Heller (+1:39,5s, Subaru Impreza STI). – Wszystko w porządku, dużo więcej śniegu na tym odcinku. Pojechaliśmy dobrze, jestem bardzo zadowoly ze współpracy z zespołem, wszystko działa perfekcyjnie. Trójkę uzupełnia Jānis Vorobjovs (+1:46,7s, Mitsubishi Lancer Evo X). Piąty jest Łukasz Kabaciński (+3:47,0s, Subaru Impreza STI). – Spóźniliśmy jedno hamowanie i wypadliśmy z drogi. Ósme miejsce zajmuje Tomasz Kasperczyk (+4:30,1s, Subaru Impreza STI). Jarosław Kołun awansował na 33 miejsce w klasyfikacji (+5:35,5s, Ford Fiesta R5).

W Junior ERC kolejny odcinek na swoje konto Emil Bergkvist (Opel Adam R2) i utrzymuje się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej (+1:54,9s). Drugi w klasyfikacji jest Steve Rokland (+12,4s, Peugeot 208 R2), trójkę uzupełnia Matthias Adielsson (+23,4s, Peugeot 208 R2). Siódmy czas na próbie wykręcił Aleks Zawada, który dotarł do mety z otwartą klapą bagażnika (+7,6s na odcinku, Opel Adam R2). – Jest bardzo trudno. Mieliśmy wielki moment na poprzednim odcinku. Przede wszystkim staramy się przejechać ten dzień w jednym kawałku. Musimy być ostrożni. Po pętli jest dziewiąty (+1:58,2s). Na szóstym miejscu plasuje się Wojciech Chuchała (+1:40,0s), dziewiąty na tym odcinku (+14,4s, Peugeot 208 R2). Jedenaste miejsce zajmuje Łukasz Pieniążek (+4:15,9s, Peugeot 208 R2).

Aron Domżała awansował na szóste miejsce w ERC-3 (Citroen DS 3 R3). – Po raz pierwszy dzisiaj miałem dużo zabawy z jazdy. Bardzo dobre warunki na końcu i dużo funu. Sławomir Ogryzek (Peugeot 208 R2) złapał kapcia na trzecim odcinku i jest piętnasty w ERC-3, szesnaste miejsce zajmuje Grzegorz Sikorski (Honda Civic Type-R).
Do Góry