Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 20: Sołowow odpada, Kubica piąty!

Mierzący 15,87km odcinek Värmullsåsen to finałowa próba rajdu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie. Niestety na odcinku zostali Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta RS WRC), najwyżej sklasyfikowana dotychczas polska załoga (12 miejsce). Na pierwszym przejeździe odcinka najszybszym okazał się Jari-Matti Latvala utrzymywał swoje rewolucyjne zmiany ustawień w tajemnicy przez jeden odcinek. (Volkswagen Polo R WRC). – Miałem zbyt sztywno ustawiony samochód z tyłu. Nowe auto nie działa wtedy prawidłowo. Zmiany pomogą mi również przed rajdami szutrowymi.

Tylko 0,8s stracił Sébastien Ogier i traci tylko 3,0s w klasyfikacji generalnej do Mikkelsena! (Volkswagen Polo R WRC). – Muszę zrobić więcej. Niezbyt idealny odcinek dla mnie. Uderzyłem kilka band. Andreas Mikkelsen uplasował się na trzeciej pozycji (+4,6s, Volkswagen Polo R WRC). – Straciłem sekundę w końcówce ale to był dobry odcinek. Na pewno można utrzymać Ogiera za sobą.

Thierry Neuville ponownie stracił jedną pozycję, jest trzeci. Na szczęście udało mu się rozwiązać problem z interkomem (+5,5s, Hyundai i20 WRC). Do Mikkelsena traci tylko 4,6s. – To nie koniec, miałem dobry przejazd, blisko ideału. Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy i udało się nam rozwiązać problem z interkomem. Mam zamiar spróbować, myślę, że wszystko jest jeszcze otwarte.

Dobry czas wykręcił Robert Kubica, co pozwala sądzić, że ma chrapkę powalczyć o punkty na power stage (+11,0s, Ford Fiesta RS WRC). – Jest tu więcej lodu, zwłaszcza na szybszej partii. Mamy przez to lepszą przyczepność. Ex aequo z Polakiem Mads Østberg, ma jednak problemy z samochodem (+11,0s, Citroen DS3 WRC). – Wszystko zależy od tego czy uda się nam naprawić samochód. Nie wiem co jest nie tak. Myślę, że to coś z elektroniką, mamy tyle problemów.

Kris Meeke uplasował się na siódmym miejscu (+12,2s, Citroen DS 3 WRC). – Trochę jesteśmy ostrożni. Mam trudności ze znalezieniem przyczepności na szybkich zakretach. Muszę jechać swoim rytmem. Ósmy był Elfyn Evans (+13,1s, Ford Fiesta RS WRC), dobry czas wykręcił Lorenzo Bertelli (+15,7s, Ford Fiesta RS WRC). Dziesiątkę zamknął Henning Solberg (+16,7s, Ford Fiesta RS WRC).

Kolejny przejazd odcinka Värmullsåsen, dodatkowo punktowany (będzie to tzw. „power stage”, za który pierwsza trójka w wynikach otrzymuje odpowiednio 3, 2 i 1 punkt do klasyfikacji sezonowej) rozpocznie się o 12:08. Walka zapowiada się niezwykle emocjonująco: liderem jest Andreas Mikkelsen, który ma tylko 3,0s przewagi nad Sébastienem Ogierem i 4,6s nad Thierrym Neuvillem! Transmisję na żywo obejrzycie w Polsat Sport Extra oraz WRC Plus. Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo).
Do Góry