Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 19: Østberg odpiera ataki, Mikkelsen obracał się

Rozpoczął się ostatni, finałowy etap Rajdu Meksyku. Już na samym początku zawodnicy zmierzyli się z najdłuższym w rajdzie odcinkiem Guanajuatito, mierzącym aż 55,82km! Jako pierwszy do mety dojechał Ott „TiTänak” (Ford Fiesta RS WRC), którego samochód wrócił do żywych po wyłowieniu z jeziora. Estończyk ma niestety problemy z układem kierowniczym i choć wydawało się, że został w strefie tankowania – na szczęście to tylko awaria GPS. Do mety nie dotarł natomiast Lorenzo Bertelli, który zatrzymał się na 31. kilometrze po urwaniu tylnego, prawego koła.

Odcinek najszybciej pokonał Mads Østberg, który broni drugie miejsce w rajdzie przed atakami Mikkelsena (Citroen DS 3 WRC). – Odcinek nie był dobry na start, ale miałem dobre czucie od połowy. Oczywiście dobrze jest być kilka sekund przed Andreasem. Drugi czas wykręcił lider rajdu, Sébastien Ogier (+2,4s, Volkswagen Polo R WRC). – To był naprawdę fajny odcinek. Pojechałem go na spokojnie więc jestem zaskoczony, że nie straciliśmy dużo czasu. Naprawdę cieszę się jeżdżąc po meksykańskich odcinkach.

Andreas Mikkelsen obracał się na odcinku (+3,5s, Volkswagen Polo R WRC). – Obróciłem się na 45. kilometrze. Musiałem nawracać. Przestał działać wyświetlacz na desce rozdzielczej. Nie widziałem na jakim biegu jestem, jaka jest temperatura – nic. Czwarty wynik uzyskał Thierry Neuville (+20,6s, Hyundai i20 WRC). – To był świetny odcinek. Musieliśmy być ostrożni z hamulcami pomiędzy 40 a 50 kilometrem. Skoczyliśmy na hopie przy prędkości 190 km/h!

Piąty był Jari-Matti Latvala (+21,9s, Volkswagen Polo R WRC). – Najważniejszym jest dla mnie zebranie punktów do klasyfikacji producentów. Kolejny dojechał Kris Meeke (+30,6s, Citroen DS 3 WRC). – Wszystko w porządku. Nie musimy cisnąć.

Elfyn Evans zajął siódmą pozycję (+39,4s, Ford Fiesta RS WRC). – Nie cisnę. To fajny odcinek, a ja mogłem cisnąć, ale potrzebuję utrzymać swoją pozycję. Ósmy był Hayden Paddon (+41,9s, Hyundai i20 WRC). – Samochód działa dobrze. Wczoraj oglądałem on-boardy moich zespołowych kolegów, aby nauczyć się jeździć po tych odcinkach.

Dani Sordo dojechał na dziewiątej pozycji (+43,4s, Hyundai i20 WRC). – Straciłem hamulce po 20. kilometrach. Boli mnie także bardzo moje ramię. Za nim uplasował się Martin Prokop (+1:15,3s, Ford Fiesta RS WRC). – Bez ryzyka, nie cisnę. Staram się utrzymać pozycję.

Robert Kubica stacił minutę i 16,6s (Ford Fiesta RS WRC). – Wszystko w porządku, uczyłem się odcinka. Nigdy wcześniej go nie jechałem.

Aktualną klasyfikację progresywną rajdu znajdziesz tutaj.
Do Góry