RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 19: Mikkelsen wraca na szczyt klasyfikacji

Na liście startowej do dzisiejszego etapu znalazły się 42. załogi. Stawkę otwierał wracający w Rally2 Lorenzo Bertelli, za nim ustawiono Jariego-Mattiego Latvalę, a jako trzeci jechał Robert Kubica. Kolejność klasyfikacji została odwrócona i lider, Thierry Neuville pojawił się na trasie dopiero jako szesnasty.

Próba Lesjöfors (15,00km) rozpoczęła niedzielne zmagania. W bandzie utknął Mads Østberg, czwarty do tej pory w rajdzie. Norweg stracił kilka minut. Najszybszy na odcinku był Sébastien Ogier, który atakuje pierwsze dwa miejsca klasyfikacji (Volkswagen Polo R WRC). – Niezły odcinek. Dużo śniegu. Zwolniłem obok Ostberga. Mam nadzieję, że inni kierowcy również.

Na prowadzenie w rajdzie powrócił Andreas Mikkelsen (+1,3s, Volkswagen Polo R WRC). – Jechałem trochę za szeroko na szybkiej partii. Odcinek był w porządku na początek. Świetnie warunki, może mógłbym jechać szybciej. Teraz musimy cisnąć jak szaleni. Thierry Neuville miał problemy i spadł na drugą pozycję (+6,6s, Hyundai i20 WRC). – Po 500 metrach pojawił się problem z interkomem, to bardzo rozprasza. Mój pilot nie mógł mnie usłyszeć.

Jari-Matti Latvala znalazł sposób na szybką jazdę i ukończył jako czwarty (+9,8s, Volkswagen Polo R WRC). – Fantastycznie. Nigdy nie było lepiej. Nie czułem się w nowym samochodzie zbyt komfortowo i w końcu znalazłem coś, co powinienem znaleźć już dwa miesiące temu. Nie mogę zdradzić co. Pomaga mi to prowadzić samochód i pomoże zresetować się przed Meksykiem. Piąty był Elfyn Evans (+13,0s, Ford Fiesta RS WRC). – Mam lepszy feeling niż wczoraj, samochód pracuje dobrze. Zrobiliśmy kilka zmian w nocy.

Szóstą pozycję wywalczył Kris Meeke (+14,9s, Citroen DS 3 WRC). – To był szybki przejazd. Dobre warunki, ale wąsko i ślisko. Ott Tänak stracił 20,7s (Ford Fiesta RS WRC). – Dobry start, mam dobry feeling, a to był dobry przejazd.

Robert Kubica był ósmy (+22,8s, Ford Fiesta RS WRC). – Fajnie ale bardzo wymagająco. Może byłem zbyt ostrożny w niektórych miejscach. Przez szczyty starałem się jechać bardzo czysto. Jeden mały moment w śniegu. Chcę tylko dojechać do mety. Dziewiątą pozycję zajął Henning Solberg (+23,4s, Ford Fiesta RS WRC). – Bardzo, bardzo ładny odcinek. Cisnę, jak zwykle. Nie mogę jechać lepiej. Samochód i opony są perfekcyjne.

Po przygodzie Østberga Hayden Paddon awansuje na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej (+25,1s na odcinku, Hyundai i20 WRC). – Próbuję dostosować się do takich odcinku i trzymać pozycję. Michał Sołowow był szesnasty (+42,8s, Ford Fiesta RS WRC). – Ślisko jak cholera, mamy awarię. Østberg spadł na dziesiąte miejsce (Citroen DS 3 WRC). – Jest mi bardzo wstyd, jeśli mam być szczery. Mój hamulec ręczny działa prawidłowo. Starałem się go użyć i zablokowowały się wszystkie cztery koła, wypadliśmy.

Mikkelsen ma 3,8s przewagi nad Neuvillem i 6,8s nad Ogierem. Przed nami dwa przejazdy próby Värmullsåsen, drugi z nich będzie power stagem (transmitowany na żywo w Polsat Sport Extra oraz wrcplus.com o 10:00).

Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo).
Do Góry