RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 16: szutrowa linia w koleinach

Odcinek specjalny Rämmen 2 w niektórych miejscach był już bardziej szutrowy niż zimowy. Z tymi warunkami najlepiej poradził sobie, Kris Meeke, jadący jako ósmy (Citroen DS 3 WRC). – Warunki definitywnie poprawiają się dla samochodów jadących w dalszej kolejności.

1,7s za kolegą z zespołu uplasował się Mads Østberg (Citroen DS3 WRC). – Kiedy próbuję nie myśleć o jeździe zbyt dużo czas sam nadchodzi. Trzeci czas wykręcił Jari-Matti Latvala (+3,2s, Volkswagen Polo R WRC). – Jest ślisko. Generalnie linia jest szutrowa, która zapewnia przyczepność, jednak po bokach jest śnieg i błoto. To ciężka praca aby utrzymać samochód w linii.

Czwarty był Ott Tänak (+3,3s, Ford Fiesta RS WRC). – Na szutrze nie chcemy cisnąć zbyt mocno naszych opon, warunki są bardzo zdzierające dla nich. Sébastien Ogier uplasował się za nim (+4,0s, Volkswagen Polo R WRC). – Trochę lepiej niż na poprzednim odcinku. Niezbyt dobrze, ale lepiej powiedzieć „nie jest tak źle”.

Szósty wynik osiągnął Thierry Neuville (+4,2s, Hyundai i20 WRC). Elfyn Evans był siódmy (+4,4s, Ford Fiesta RS WRC). – Warunki mocno się zmieniły. Moja pewność siebie także.

Andreas Mikkelsen zajął ósme miejsce (+6,2s, Volkswagen Polo R WRC). – Co roku ten ostatni fragment, nigdy nie pojadę go dobrze! Na dwóch skrzyżowaniach pojechałem zbyt prosto – nigdy nie wykonam tego dobrze. Dziewiąty ukończył Hayden Paddon (+8,3s, Hyundai i20 WRC), dziesiąty Robert Kubica (+12,9s, Ford Fiesta RS WRC). – Jest więcej szutru z każdym samochodem. Tracimy sporo kolców i przegrzewają się opony. Oszczędzamy je na ostatni odcinek. Michał Sołowow stracił 25,2s i uzyskał czternasty czas (Ford Fiesta RS WRC).

Kevin Abbring stracił prawie dwie minuty, zaliczył bandę (+1:48,9s, Hyundai i20 WRC). – Po południu jedzie się świetnie! Mamy dobry feeling, ale kilometr przed końcem miałem błędny opis na skrzyżowaniu i utknąłem w bandzie.

W klasyfikacji prowadzi Mikkelsen, tylko 6,7s za nim Neuville, Ogier traci 10,4s. Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo). Na zawodników czeka teraz drugi przejazd Hagfors Sprint (1,87km) i powtórka odcinka Vargåsen (24,63km), na którym przekonamy się, czy ktoś pobije najdłuższy skok Mikkelsena na Colin’s Crest (41 metrów).
Do Góry