Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 13 / 14: Ogier już tylko 1,7s za Mikkelsenem

Czy rekordowy skok na Colin’s Crest o długości 41 metrów Ogiera ostanie pobity? Co prawda ten lot nie był liczony do nagrody (aktualny rekord posiada skok na długość 37 metrów Mariusa Aasena (2010) i Kena Blocka (2011), dotychczas liczono tylko skoki z pierwszego przejazdu), w tym roku oba przejazdy są wliczane. Po raz pierwszy przejeżdżana próba Vargåsen była niezbyt szczęśliwa dla Jariego-Mattiego Latvali, który utknął w bandzie i stracił trochę czasu. Na odcinku został Lorenzo Bertelli (Ford Fiesta RS WRC), który wpadł do rowu.

Najlepszy czas na dwóch ostatnich próbach wykręcał Sébastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC). – Ten odcinek nie był dla mnie. Bardzo ślisko. Zrobiłem wszystko, co mogłem. Widziałem Bertelliego. Utknął w bandzie śnieżnej i myślę, że potrzeba tam dużo kibiców. Tylko 0,3s za nim sklasyfikowano Thierrego Neuville (Hyundai i20 WRC). – To bardzo dobry czas, próbowałem zwracać uwagę na linie dla lepszej trakcji. Nienajlepszy feeling, ale czas jest dobry.

Kris Meeke uzyskał trzeci czas (+3,3s, Citroen DS 3 WRC). Mads Østberg dojechał na czwartym miejscu (+6,3s, Citroen DS 3 WRC). – Jestem zadowolony z jazdy, cisnąłem bardzo, bardzo mocno. Warunki na trasie poprawiają się. Andreas Mikkelsen również obracał się i ma już tylko 1,7s przewagi nad goniącym go Ogierem (+19,1s na odcinku, Volkswagen Polo R WRC). – Dotknąłem bandę, obróciło nas i trochę czasu zajęło, aż zawróciliśmy. Było wąsko, nie miałem szczęścia. Dam z siebie wszystko.

Robert Kubica notował najpierw szósty (+3,5s), a później dziesiąty (+23,1s) czas na dwóch minionych odcinkach. Michał Sołowow był odpowiednio czternasty (+8,7s) i piętnasty (+58,8s). Jari-Matti Latvala stracił na 14 odcinku 48,1s (Volkswagen Polo R WRC). – Obróciło nas i trochę utknęliśmy w bandzie.

Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo).
Do Góry