RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

OS 11 / 12: zmiany w czołówce, Ogier już drugi

Poranek rozpoczęła próba Fredriksberg 1 (18,15km), którą na swoje konto zapisał Andreas Mikkelsen, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji. Drugą pozycję zajął Jari-Matti Latvala (+3,1s), a trójkę uzupełnił Sébastien Ogier (+6,0s), czyli cała trójka Volkswagena. Czwarty był Kris Meeke (+7,7s, Citroen DS 3 WRC), piąty Thierry Neuville (+8,2s, Hyundai i20 WRC). Na szóstej pozycji ukończył Robert Kubica (+9,7s, Ford Fiesta RS WRC). – Wszystko działa dobrze. Warunki są całkiem inne niż wczoraj. Przyczepność była bardzo słaba, ale przejechałem w porządku – ładny odcinek. Po wczorajszej awarii wszystko co możemy teraz robić to uczyć się.

Czternasty czas wykręcił Michał Sołowow (+35,4s, Ford Fiesta RS WRC), który awansował na 13 miejsce w klasyfikacji. Kapcia złapał Mads Østberg, który spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji, wpuszczając do pierwszej trójki Ogiera (+46,5s na odcinku, Citroen DS 3 WRC). – Jechałem bokiem i uderzyłem w bandę, przebijając oponę. Bałem się o to i wygląda, że jest tam więcej zniszczeń. W bandzie utknął także Henning Solberg, który stracił ponad pięć minut.

Jak określił jadący zerówką Per Eklund, warunki na odcinku dwunastym, Rämmen 1, były perfekcyjne. Próbę na swoje konto zapisał Sébastien Ogier (Volkswagen Polo R WRC), który awansował tym samym na drugą pozycję w rajdzie. – Ten odcinek był lepszy, mniej sypkiego śniegu na drodze więc myślę, że powinno być lepiej dla nas. Myślę, że stracę mniej czasu. Zobaczymy.

Drugi czas wykręcił Jari-Matti Latvala (+1,2s, Volkswagen Polo R WRC). – Zrobiłem dwa błędy. Na początku nie mogłem utrzymać prędkości w zakręcie, pojechałem szeroko i uderzyłem w bandę. Kosztowało mnie to sekundę lub dwie. Później złapałem lepszy rytm. Trójkę uzupełnił Mads Østberg (+5,5s, Citroen DS3 WRC). – Samochód działa w porządku, bez żadnych problemów. Na poprzednim odcinku mieliśmy też problem ze skrzynią biegów, który mnie bardzo rozpraszał.

Andreas Mikkelsen stracił 8s, jednak utrzymuje się nadal na pierwszym miejscu w klasyfikacji (Volkswagen Polo R WRC). – Niezbyt dobrze. Byliśmy w rowie pod koniec odcinka i przód jest cały ze śniegu. Mój rytm nie był za dobry. Piąty czas wykręcił Thierry Neuville (+11,2s, Hyundai i20 WRC) i spadł na trzecią pozycję generalki. – Jadę „flat out” wszędzie. Nie mogę mocniej, kiedy widzę czasy to jest frustrujące. Chcę walczyć, ale to będzie bardzo trudne.

Szósty czas wykręcił Robert Kubica (+13,6s, Ford Fiesta RS WRC). – Jest coraz lepiej. Jeden moment na dużej prędkości ale w porządku, dobry odcinek dla nas. W zeszłym roku byłem tu za wolny – trzeba mieć pewność, aby tu cisnąć. Tym razem to jakby nowy odcinek dla mnie.

Ott Tänak był siódmy (+14,8s), ósmy Elfyn Evans (+16,6s, Fordy Fiesta RS WRC). Dziewiąty czas to Kris Meeke (+18,0s, Citroen DS 3 WRC), dziesiątkę zamknął powracający w Rally2 Hayden Paddon (+19,1s, Hyundai i20 WRC). Michał Sołowow ukończył na 15. pozycji (+37,6s, Ford Fiesta RS WRC).

Aktualną klasyfikację rajdu znajdziesz tutaj oraz w górnym menu (WRC > Wyniki na żywo).
Do Góry