Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

OS 1: Habaj pierwszym liderem Świdnickiego-KRAUSE

Ruszyły LOTOS Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski 2015! Na początek zawodnicy rywalizują na odcinku Rościszów – Walim 1. Pierwszymi liderami zostali Łukasz Habaj i Piotr Woś (Ford Fiesta R5), którzy próbę o długości 8,4km pokonali w czasie 4:37,6s. 1,8s za nimi uplasowali się zwycięzcy odcinka testowego, Grzegorz Grzyb i Robert Hundla (Ford Fiesta R5). Trójkę uzupełnili Tomasz Kuchar i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5), którzy na mecie stracili 4,0s do Habaja.

Za pierwszą trójką uplasowali się Filip Nivette i Kamil Heller (+4,2s), dla których jest to pierwszy rajd w mistrzostwach za kierownicą Forda Fiesty R5. Piąte miejsce zajęli Maciej Oleksowicz i Michał Kuśnierz (+5,7s, Ford Fiesta R5), szóste Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (+7,4s, Ford Fiesta R5).

Na siódmym miejscu uplasowali się Mariusz Stec i Michał Przystupa, jadący Fordem Fiestą Proto (+18,1s, jednocześnie liderzy OPEN N). Ósmą pozycję zajął Damian Łata pilotowany przez Michała Grudzińskiego (+20,5s, Mitsubishi Lancer Evo IX), dziewiątą Marcin Gagacki i Marcin Bilski (+21,8s, Mitsubishi Lancer Evo IX). Dziesiątkę zamknęli Radosław Typa i Daniel Siatkowski, najszybsi w klasie czwartej (+24,2s, Peugeot 208 R2).

Najszybszy w klasie trzeciej jest Jan Chmielewski, jednocześnie dwunasty w generalce (+25,7s). Liderem OPEN 2WD jest VIRNIK (+27,1s, BMW M3). W 4F na czele ex aequo Rafał Stalmach i Paweł Suchorzebski, 0,5s za nimi Marcin Górny.

Więcej w dziale LOTOS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Trwa aktualizacja, odśwież newsa
Do Góry