Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Oponeo sponsorem Mistrzostw Polski Rallycross

fot. facebook/Marcin Gagacki

Polski Związek Motorowy zerwał umowę z firmą RC PROMOTOR, która miała odpowiadać za promocję Mistrzostw Polski Rallycross. O przyczynach czytamy w opublikowanym dziś komunikacie:

Biuro Sportu i Turystki Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego informuje, że na wniosek firmy RC PROMOTOR Polska Sp. z o.o. została rozwiązana umowa dotycząca „Promocji Mistrzostw Polski Rallycross (MPRX)” w roku 2017. Oficjalnym powodem rezygnacji był brak pozyskania strategicznego sponsora finansującego działania związane z zatwierdzonym planem promocyjnym Mistrzostw Polski Rallycross.

PZM podaje także, że nowym sponsorem tytularnym mistrzostw została firma OPONEO. Z racji tego podjęto decyzję o zaprzestaniu organizacji Superpucharu Oponeo Rallycross. Zawodnicy będą mieli od tego sezonu możliwość startu w jednym cyklu pod nazwą OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross.

Arkadiusz Sąsara, wiceprezes ZG PZM:

Jest mi niezmiernie miło oznajmić, że drugi rok z rzędu mamy w ramach Polskiego Związku Motorowego zawody Rallycross-owe w randze Mistrzostw Polski. Cieszę się również z faktu, że firma OPONEO przyjęła rolę sponsora tytularnego. Chciałbym podziękować przedstawicielom firmy OPONEO, ale również Stowarzyszenia Oponeo Motorsport i Automobilklubu Rzemieślnik za wsparcie finansowe i organizacyjne, dzięki któremu każde z zaplanowanych zawodów będą mogły dojść do skutku. Chciałbym przypomnieć, że zaplanowany kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross będzie liczył 7 rund organizowanych na trzech homologowanych polskich torach (2 x Słomczyn, 2 x Toruń, 2 x Bednary) i jednym torze zlokalizowanym na Litwie.

Marcin Gagacki, prezes OPONEO Motosport:

Działając na prośbę PZM podjęliśmy decyzję o rezygnacji z organizacji cyklu Superpucharu Oponeo Rallycross na rzecz Mistrzostw Polski Rallycross (MPRC). Wielu zawodników było mocno zaniepokojonych brakiem informacji na temat przyszłości MPRC, a dziś chciałbym oficjalnie ogłosić, że OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross stały się faktem i bardzo się z tego cieszę. W imieniu Stowarzyszenia Oponeo Motorsport, ale przede wszystkim w imieniu Automobilklubu Rzemieślnik – głównego organizatora pierwszej rundy zapraszam, w dniu 9 kwietnia wszystkich – zawodników oraz kibiców – do uczestniczenia w wielkim święcie Rallycross-u w Słomczynie. Nie może was tam zabraknąć!!!
Do Góry