Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
next arrow
Slider

Kategoria: Rallycross

OPONEO Rallycross po dwóch rundach

Za nami już dwie rundy Pucharu Polski Rallycross. Tegoroczny kalendarz składa się z ośmiu rund, z których sześć rozgrywanych jest w Toruniu, a dwie końcowe w Słomczynie.

Zawodnicy ścigali się na OPONEO Motopark w Toruniu, w ramach Pucharu Polski, jak i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego OPONEO Rallycross. Na starcie drugiej rundy stanęło 44 zawodników, a wśród nich drugi już raz Tomasz Kuchar, który tym razem wystartował swoim Subaru RX.

Zgromadzeni kibice byli świadkami wielu interesujących wyścigów, podczas których dochodziło do „kontaktów” pomiędzy kierowcami. Najbardziej spektakularny finał miał pojedynek w grupie Supenationals zakończony kilkukrotną „rolką” zawodnika startującego pod pseudonimem DIZEL.

W klasie markowej Fiata 126p do walki stanęło 4 zawodników, z której zwycięsko wyszedł Cezary Dybich przed Danielem Bachledą oraz Krzysztofem Starkowiczem. Jedną z najliczniejszych klas podczas niedzielnych zawodów była klasa SC Cup, w której wystartowało 11 kierowców. Podobnie jak podczas pierwszej rundy na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Siłakowski przed Karolem Kołpakiem i Maciejem Starskim. Pojedynki w tej klasie zawsze dostarczają wielu emocji i nie inaczej było tym razem. Zawodnicy często „stają na głowie”, aby osiągnąc jak najlepszy rezultat. Adrian Meller zbyt dosłownie potraktował to powiedzenie i zatrzymał swojego Fiata na dachu…

IMG_0663.jpg-nggid03221-ngg0dyn-0x0x100-00f0w010c010r110f110r010t010Klasa BMW E36 tradycyjnie już stanowiła najliczniejszą grupę, w której tym razem wystartowało 16 kierowców. Zwyciężył Przemysław Wójcicki, drugie miejsce zajął Jerzy Bieńkowski przed Piotrem Olszewskim. O wielkim pechu mogą mówić świetnie spisujący się Marek Magrowski oraz Dawid Struensee, których z walki o czołowe pozycje wyeliminowały „kapcie”.

W grupie Supernationals kolejny raz pierwsze miejsce zajął Grzegorz Łazarewicz w Hondzie Civic przed Mariuszem Szkudlarkiem w Renault Clio i debiutującym Marcinem Turulskim w Hondzie Civic. W najmocniejszej grupie (Supercars) zwycięstwo wywalczył Tomasz Kuchar (Subaru RX). Na drugim miejscu uplasował się na Marcin Gagacki, a na najniższym stopniu podium stanął Dariusz Topolewski (obaj Mitsubishi Lancer EVO). Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się na ostatnim okrążeniu, a konkretniej przy zjeździe z „Joker lap”, na którym Tomasz Kuchar o długość samochodu pojawił się przed Marcinem Gagackim.

Jeśli chodzi o tabelę sezonową, przedstawiamy pierwsze trójki klas po dwóch rundach. Dokładne wyniki znajdziecie tutaj.

Supercars: Kuchar, Gagacki, Topolewski
126p Cup: Bachleda, Starkowicz, Kurzętowski
Folkrace SC Cup: Siłakowski, Budzyński, Szkudlarek
Folkrace BMW E36: Struensee, Wójcicki, Bieńkowski
Supernational: Łazarewicz, Maciejewski, Szkudlarek
Klasyfikacja klubowa: Automobilklub Kujawsko-Pomorski, Automobilklub Wielkopolski, Automobilklub Toruński

Kolejna runda Pucharu Polski i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego OPONEO Rallycross odbędzie się 22 maja. Tym razem dołączą też zawodnicy startujący w Mistrzostwach Okręgu Warszawskiego Rallycross.