Craig Breen i Paul Nagle dołączają do Hyundaia w Rajdzie Finalndii 2019!
76. Rajd Polski 2019 to walka nie tylko w „generalce”
„Mam ogromny apetyt na rozwój” – Beata Borowicz podsumowuje start w 4. rundzie MPRC 2019
Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Mistrzostwa Polski Rallycross, Rallycross

3. runda Oponeo MPRC 2019: pierwsza wygrana Kuchara w sezonie

Trzecia runda Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Słomczynie tym razem była udana dla aktualnego mistrza. Tomek Kuchar przełamał passę zwycięstw Macieja Cywińskiego, który przed startem zawodów miał problemy z silnikiem, mimo tego zajął doskonałe drugie miejsce, trzeci w klasie SuperCars był Dariusz Topolewski.

Z problemami w samochodzie borykał się Marcin Gagacki, ostatecznie nie kontynuował on rywalizacji po półfinałach. Dobrą formę po raz kolejny zaprezentował Dariusz Topolewski, zajmując najniższy stopień podium.  W nieco mniej zaawansowanej klasie SuperCars Light najlepiej poradził sobie Maciej Manejkowski, w ostatnim wyścigu zostawił za sobą Roberta Czarneckiego i Pawła Żeromińskiego.

SuperNational w ten weekend miało nowego mocnego zawodnika. Nowego powinniśmy napisać w cudzysłowie, ponieważ Robert Mazurkiewicz znany jest ze swojej szybkości, niestety jego Renault Clio w poprzednich rundach nie było skłonne do szybkiej jazdy, zaskakując różnymi awariami. Teraz ten problem odszedł w niepamięć. Na drugie miejsce w tej klasie wskoczył Rafał Berdys. Po zaciętej walce z Łukaszem Tyszkiewiczem to jemu ostatecznie udało się uplasować za Mazurkiewiczem.

W jak zawsze bardzo wyrównanej klasie RWD CUP emocji nie brakowało. Po finałach ze zwycięstwa może cieszyć się Łukasz Światowski. Na uwagę zasługuje wynik debiutanta w tych zawodach, Karola Wyki. Drugie miejsce jest bardzo dobrą postawą na szybkim i trudnym torze w Słomczynie. Trzecie miejsce wywalczył Paweł Konecki. Dla Beaty Borowicz start w Słomczynie miał mieszany przebieg. Po niewielkim błędzie w ostatniej części kwalifikacji, niestety nie udało się zawodniczce z Bydgoszczy awansować do pófinałów. Zadecydowała pięciosekundowa kara nałożona przez sędziów.

Pełne podsumowanie zmagań na Autodromie w Słomczynie niebawem na naszej stronie.

Fot. Maciej Niechwiadowicz
Do Góry