Kategoria: Terenowe

OLSZYNA CUP: nowa odsłona wyścigów Endurance dla UTV i samochodów terenowych!

Fot. Grzegorz Kosicki

Już 16 września na największym torze off-roadowym w Europie OLSZYNA MOTOPARK odbędzie się OLSZYNA CUP Endurance czyli H3 wyścig przeznaczony dla pojazdów UTV oraz H6 dla samochodów 4×4. Jest to preludium do cyklu zawodów w 2018 roku.

Chcemy stworzyć cykl wyścigów Endurance dla zawodników korzystających z pojazdów UTV oraz dla kierowców samochodów terenowych. Formuła ścigania będzie inna niż na Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych i Pucharze Polski Baja. Naszym założeniem jest jak największa dostępność tego wyścigu dla zawodników, dobra zabawa i zdrowa rywalizacja, a regulamin, który tworzymy, będzie czytelny dla wszystkich. Do zawodów dopuścimy również kierowców amatorów, którzy nie posiadają licencji.

Przy organizacji wyścigów weźmie udział zespół sędziów profesjonalistów, co zagwarantuje walkę w duchu Fair Play. Korzystając z własnego doświadczenia w tym sporcie zadbamy o bezpieczeństwo. Z uwagi na wyposażenie i usytuowanie toru OLSZYNA MOTOPARK będą to przyjazne zawody dla uczestników, ponieważ wszystko jest na miejscu. Teamy mogą rozbić tutaj biwak, jest zaplecze sanitarne, prysznice, bistro i najważniejsze na miejscu zlokalizowany jest park serwisowy. To będzie nowy cykl zawodów w kalendarzu cross country. Tor jest bardzo techniczny i wymagający, do tego ciekawa formuła wyścigów i ogromne zaangażowanie organizatorów! W przyszłym sezonie przewidujemy 3 albo 4 imprezy, które ułożą się w Puchar rozgrywany w ciągu roku. Wszystkie szczegóły dotyczące przyszłorocznego OLSZYNA CUP będziemy chcieli ustalić z zawodnikami na specjalnym briefingu podczas pilotażowego wyścigu

– zapowiada organizator imprezy, Jacek Liszkowski.

Zawodnicy będą rywalizować w 3-godzinnym ściganiu UTV i 6-godzinnym maratonie samochodami terenowymi. Trasa zawodów przebiegać będzie po specjalnie przygotowanej pętli o długości 10 km, na prywatnym, zamkniętym torze szutrowym. W wyścigach mogą wystartować maksymalnie dwuosobowe załogi. Zawodnicy będą mieli możliwość wymieniać się kierownicą w dowolnym czasie. Na torze zmierzą się amatorzy z mistrzami off-roadu z całej Europy. Zapowiada się sprawdzian dla maszyn i test wytrzymałości dla zawodników! W każdym wyścigu wygra ten team, który w ciągu założonego czasu pokona najdłuższy dystans.

Wyścig OLSZYNA CUP H3 przeznaczony jest dla pojazdów UTV. Walka będzie trwała nieprzerwanie przez 3 godziny. Regulamin techniczny wyścigu będzie zbliżony do regulaminu Pucharu Polski w Rajdach Baja. Pojazdy UTV sklasyfikowane zostaną w dwóch kategoriach: Turbo i Wolnossąca.

OLSZYNA CUP H6 jest natomiast stworzona z myślą o samochodach 4×4. Tutaj teamy ścigać się będą przez 6 godzin non-stop.

Obecnie pracujemy nad regulaminem technicznym wyścigu i zgodnie z nim będziemy chcieli stworzyć podział na klasy, tak aby były one przystające do regulaminów RMPST i RPPST

– mówi organizator imprezy Jacek Liszkowski.

Podczas OLSZYNA CUP park serwisowy depo będzie otwarty cały czas, przy czym pobyty zawodników w parku maszyn będą liczyły się do czasu wyścigu.

Jacek Liszowski:

Chciałbym zaprosić wszystkich zawodników, którzy ścigają się UTV-ami i samochodami na wyścig OLSZYNA CUP. Wyścig będzie trudny i chcemy by to było coś nowego, coś co sprawi Wam wielką frajdę! Dla zwycięzców przewidujemy nagrody rzeczowe m.in. zwolnienie z wpisowego w kolejnej rundzie!

Harmonogram OLSZYNA CUP:

Piątek, 15.09.2017 r.:
15.00-21.00 odbiory techniczne pojazdów

Sobota, 16.09.2017 r.:

UTV: 8:00 – trening, 9:00 – start, 12:00 – meta, 20:00 – ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród

Samochody 4×4: 12:00 – trening, 13:00 – start, 19:00 – meta, 20:00 – ogłoszenie wyników i uroczyste rozdanie nagród

Biuro / baza rajdu/ park maszynowy:
OLSZYNA MOTOPARK
ul. Marii Skłodowskiej Curie 2A
59-830 Olszyna

Kontakt zawodnicy:
Jacek Liszkowski, telefon +48 600 855 481, mail: cup@olszynamotopark.pl
Biuro wyścigu: telefon +48 505 961 280 mail: cup@olszynamotopark.pl

Organizatorem wyścigu OLSZYNA CUP jest OLSZYNA MOTOPARK. Przygotowanie tras wspomagał ekspert off-roadowy – Rafał Marton, pilot rajdowy, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Polski oraz 12 -krotny uczestnik Rajdu Dakar.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry