Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
Najnowszy Ford Fiesta R5 czeka na oficjalny test w Rajdzie Estonii
Oliver Ciesla zachwycony zaangażowaniem organizatorów Rajdu Safari
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Olren Team tuż za podium po pierwszym etapie Rajdu Kataru

Załoga ORLEN Team uzyskała 4. czas na pierwszym odcinku Rajdu Kataru o długości 102 km. Kuba Przygoński i Timo Gottschalk startowali jako pierwsi, wyznaczając trasę reszcie stawki. Różnice w czołówce po pierwszym etapie są minimalne.

Kuba Przygoński i Timo Gottschalk udanie rozpoczęli zmagania w pierwszej rundzie Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Zawodnicy ORLEN Team startowali z niewygodnej pozycji i byli zmuszeni przecierać szlaki pozostałym załogom. Przed kolejnymi, dłuższymi etapami strata do podium jest bardzo niewielka, co zwiastuje zaciętą walkę w kolejnych dniach.

Dzisiejszy odcinek jechaliśmy, jako pierwsza załoga, więc musieliśmy rysować ślad reszcie zawodników, a to zawsze jest trudne i oznacza pewne straty. Był to nawigacyjny odcinek na kamienistej pustyni. Na trasie było mnóstwo zwierząt – sporo wielbłądów, które musieliśmy wyminąć jako pierwsza załoga. Różnice w czołówce są minimalne. Jutro będziemy startowali z czwartej pozycji, i tym samym gonili pierwsze trzy załogi, więc będzie dużo łatwiej. Samochód jest w dobrej formie. Przed nami pierwszy długi odcinek, na którym będziemy atakować – mówi Kuba Przygoński, zawodnik ORLEN Team.

Kuba Przygoński sezon 2019 rozpoczął z nowym pilotem  Timo Gottschalkiem.

Jechaliśmy pierwszy raz z Timo, było to nowe doświadczenie, ale współpraca układała się bardzo dobrze i jestem zadowolony. Pozostało nam już tylko odrobinę się dotrzeć, żeby perfekcyjnie się rozumieć – dodaje Kuba Przygoński z ORLEN Team.

Pierwszą lokatę zajął świetnie znający katarski teren Nasser Al Attiya (Toyota Hilux), zanim byli Bernhard Ten Brinke i Yazeed Mohammed Alrajhi (obaj Toyota Hilux Overdrive). Jutro zawodnicy będą mieli do przejechania odcinek specjalny o długości 313 km. Otworzy on serię czterech dłuższych OS-ów. Finałowy etap Rajdu Kataru zaplanowano na wtorek 26 lutego.
Do Góry