„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
RaceForce 1 – nowy projekt w polskim motorsporcie
Ott Tänak zdominował Rajd Estonii!
Rajd Elektrenai 2019: Duet Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk najszybszy z Polaków
Kacper Wróblewski chce wykorzystać doświadczenie z Rajdu Polski na Litwie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Ogier, Solberg, Evans i wiele innych gwiazd motorsportu w Goodwood

Festiwal w Goodwood jest jedną z najważniejszych imprez poświęconych historii motorsportu na świecie. Możliwość wystąpienia podczas weekendu wśród legend sportów samochodowych to ogromne wyróżnienie. W tegorocznej edycji zobaczymy Sebastiena Ogiera, Pettera Solberga, Oliviera Solberga, Elfyna Evansa i wielu innych.

Jedną z głównych atrakcji tegorocznej edycji jest świętowanie pierwszego w historii mistrzostwa Rajdowych Mistrzostw Świata Bjorna Waldegarda. Zaprezentowane zostaną samochody z czasów szwedzkiego mistrza kierownicy, między innymi Porsche 911 z 1974 roku, które uczestniczyło w Rajdzie Safari.

Współczesne gwiazdy rajdów również mają okazję do pokazania umiejętności i spotkania z fanami z całego świata. Jednym z gości jest Sebastien Ogier, który przyjedzie razem z najnowszym Citroenem C3 WRC.

„To zaszczyt uczestniczyć w tegorocznym Festiwalu Prędkości w Goodwood. Nie ma zbyt wielu okazji do tak bliskiego spotkania z kibicami oraz obserwowania legendarnych samochodów. Nie mogę doczekać się jazdy C3 WRC i próby poprawienia czasu podjazdu z ubiegłego roku.” – mówi Sebastien Ogier.

Poza „Super Sebem II” w festiwalu zobaczymy również Esapekka Lappiego, Alistera McRae, Elfyna Evansa i samochody ze stajni Solbergów wraz z Petterem i Olivierem Solbergiem.

„Goodwood to zawsze fantastyczna impreza. Zawsze lubię tu przyjeżdżać. Fajnie jest zobaczyć facetów z rajdów i  innych, jak Formuła 1 i Endurance. Ze względu na inne zobowiązania nie mogłem uczestniczyć w tej imprezie przez kilka ostatnich lat. Wspaniale jest wrócić razem z Olivierem. Jazda z nim w jednym wydarzeniu jest czymś, czego nie mogę doczekać się” – opowiada Petter Solberg.

Tegoroczna edycja Festiwalu Prędkości w Goodwood potrwa od 04-07 lipca 2019 roku

Fot. Autocar.com
Do Góry