Rajd Sardynii 2019: drugie miejsce Kajetanowicza i Szczepaniaka w WRC 2!
Michał Rokita i Wojciech Habuda wygrywają 50. Rajd Festiwalowy 2019
3. runda Tarmac Masters pod znakiem zmiennej pogody i trudnych odcinków specjalnych – podsumowanie
Arkadiusz Lechoszest i Krzysztof Pietruszka stawiają na dobrą zabawę w 50. Rajdzie Festiwalowym
Rajd Sardynii 2019: Sebastien Ogier liderem z niewielką przewagą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ogier po raz drugi, Mikkelsen nie wytrzymał ciśnienia!

Niezwykle emocjonująco wyglądał drugi przejazd próby Värmullsåsen, który zakończył zmagania w Rajdzie Szwecji. Na ostatniej próbie w bandzie utknął lider rajdu, Andreas Mikkelsen i po wielkiej walce drugie zwycięstwo z rzędu w Rajdowych Mistrzostwach Świata odnosi duet Sébastien Ogier i Julien Ingrassia. Zapisują na swoje konto także trzy punkty za wygranie power stage (Volkswagen Polo R WRC). – Zrobiłem wszystko, co mogłem. To był szalony przejazd, jechałem wszystko co mogłem. Jestem bardzo dumny z tego przejazdu, przez weekend moja pozycja startowa powodowała, że traciłem czas.

Świetny wynik uzyskali Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, którzy liderowali po wczorajszym etapie i ostatecznie kończą w Szwecji na drugiej pozycji, tylko 6,4s za zwycięzcami (Hyundai i20 WRC). Dwa punkty za power stage. – Jechałem na maksimum możliwości. To było duże ryzyko. Jestem zadowolony. To pobudka dla zespołu, mam nadzieję, że możemy być na tej pozycji częściej!

Andreas Mikkelsen i Ola Floene leżeli w zaspie i stracili trochę czasu, co zepchało ich na najniższy stopień podium rajdu (+39,8s, Volkswagen Polo R WRC). – Daliśmy z siebie wszystko, przycięliśmy bandę i utknęliśmy w niej. Dobra, ale próbowaliśmy, to najważniejsze. Mam nadzieję, że następnym razem będziemy mieć trochę więcej szczęścia.

fot. P1 Sports

fot. P1 Sports

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak dojechali do mety na dwudziestym miejscu w klasyfikacji (+14:35,4s, Ford Fiesta RS WRC). – W tym rajdzie naprawdę nie mogłem zrobić błędu. Niestety nie wywieziemy punktów, ale ogólnie było bardzo dobrze.

Ott Tänak i Raigo Mõlder to czwarty zespół rajdu, pierwsi reprezentanci M-Sportu (+2:26,0s, Ford Fiesta RS WRC). – Walczyliśmy trochę na początku, ale na koniec skończyliśmy na mocnej pozycji, to dobre na przyszłość. Kilka rajdów jak ten więcej i możemy cisnąć mocniej. Świetny występ zaliczyli Hayden Paddon i John Kennard, dla których jest to życiowy, wspólny wynik. Duet reprezentujący Nową Zelandię zastąpił kontuzjowanego Daniego Sordo i wykonał dobrą robotę dla zespołu południowokoreańskiej marki (+3:31,5s, Hyundai i20 WRC). – Wynik jest absolutnie fantastyczny. Mieliśmy jechać czysto i to okazało się dobrą strategią. To dobre dla klasyfikacji zespołowej, to najważniejsze.

Druga załoga M-Sportu, Elfyn Evans i Daniel Barrit, ukończyła na szóstym miejscu (+3:53,0s, Ford Fiesta RS WRC). – To były zawody z wieloma trudnościami, ale jestem zadowolony z mojego występu. Pokazałem potencjał, możemy być dość zadowoleni. Kris Meeke i Paul Nagle jechał dobrym tempem ostatni odcinek, jednak obrócił się i stracił szanse na dodatkowe punkty (+4:05,8s, Citroen DS 3 WRC). – To był szybki prawy, dotknąłem tyłem bandy i pociągnęło nam przód.

Martin Prokop i Jan Tománek zajęli ósme miejsce, są najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami prywatnego zespołu (+4:26,0s, Ford Fiesta RS WRC). – Jestem zadowolony z prędkości, jaką pokazaliśmy w ten weekend. Popełniłem kilka błędów na początku, ale po rozczarowaniu w Monte Carlo to dla nas dobra motywacja. Swój najlepszy wynik z Rajdu Monte Carlo poprawili Jurij Protasow i Pawło Czerepin, dziewiąta załoga zawodów. Dodatkowo Ukraińcy mogą się pochwalić pierwszą, oesową wygraną, na odcinku szóstym (+5:32,2s, Ford Fiesta RS WRC).

Mads Østberg i Jonas Andersson zamknęli pierwszą dziesiątkę, dodatkowo zarabiając punkt za power stage (+6:50,9s, Citroen DS3 WRC). – Wykonaliśmy dobrą robotę na tym odcinku, po raz pierwszy w rajdzie samochód działał dobrze. To bardzo rozczarowujące wiedząc co mogłem zrobić w tym rajdzie.

Ogier jest liderem Rajdowych Mistrzostw Świata i ma na koncie już 53 punkty. Drugie miejsce zajmują ex aequo Thierry Neuville i Andreas Mikkelsen (po 30), dalej jest Jari-Matti Latvala (19), Mads Østberg i Elfyn Evans (po 14). Pełną punktację znajdziesz tutaj.

fot. C-Rally

fot. C-Rally


Jari Ketomaa jadący Fordem Fiestą R5 wygrał klasyfikację WRC-2. Fin pokonał o 32,6s Norwega Eyvinda Brynildsena (Fiesta S2000), trójkę uzupełnił Wałery Gorban (+3:27,4s, Mini JCW RRC). Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot dojechali na siódmej pozycji w klasie (+12:19,1s, Ford Fiesta R5). WRC-3 samotnie wygrał Ole Christian Veiby (Citroen DS 3 WRC).

[table id=27 /]
Do Góry