Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
Aleksiej Łukaniuk nie zamierza wygrać Rajdu Barum za wszelką cenę
Hayden Paddon rozmawia z M-Sportem o przyszłości w WRC
Marcin Wrona debiutuje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Bez kategorii

Ogier o Rajdzie Sardynii

fot. facebook/SébastienOgier

O 0,7s aktualny mistrz świata, Sébastien Ogier, przegrał pierwszą pozycję w Rajdzie Sardynii. Szybszy od niego był tylko Thierry Neuville. Francuz, w rozmowie z dziennikarzami oficjalnego portalu WRC przyznał, że podczas rywalizacji przytrafiały mu się błędy.

Sébastien Ogier:

Na końcu ostatniego odcinka były ogromne koleiny, a w niektórych miejscach skały. W bardzo wolnym lewym do prawego wyszedłem z kolein i utknąłem może na sekundę.

W weekend przytrafiło mi się wiele różnych rzeczy. Najbardziej frustrujące było prawdopodobnie zatrzymanie się na starcie na odcinku trzynastym, gdzie straciłem trzy sekundy w bardzo głupi sposób. Kiedy widzisz końcowy rezultat, myślisz o tych wszystkich małych rzeczach.

Mimo tego, iż nie udało się wygrać, Ogier pozytywnie podchodzi do ostatniego weekendu.

Mogę być zadowolony z wykonanej pracy

– podkreśla.

Kierowca zespołu M-Sport Ford, w najbliższej rundzie WRC – Rajdzie Finlandii, będzie startował jako drugi. Pierwszy na trasie pojawi się Neuville.

W pewnym sensie nie możemy już pozwolić sobie na zły wynik – musimy być dobrzy. Ale z drugiej strony, wiem też, że najprawdopodobniej odbędzie się wiele rajdów, w których nie będziemy musieli otwierać rywalizacji. Szczerze mówiąc, cieszę się, że nie będę miał tego obowiązku, który zawsze miałem na swoich barkach w tych ostatnich latach

– wyjaśnił.
Do Góry