Kategoria: Różne

Ogier: marzyłem, że kiedyś poprowadzę taki samochód

fot. wrc.com

Sébastien Ogier zasiadł za sterami bolidu Formuły 1. Umożliwił mu to zespół Red Bull Racing. Kierowca rajdowy prowadził bolid na torze Red Bull Ring w austriackim mieście Spielberg. Maszyna, którą miał do dyspozycji to RB7, wyposażona w silnik V8 i jadąca z maksymalną prędkością 325 km/h. Takim modelem Sebastian Vettel wywalczył drugi tytuł mistrza świata.

Ogier przyznał, że od małego marzył o poprowadzeniu bolidu:

Kiedy byłem dzieckiem, obserwowałam [Ayrtona] Sennę, był moim idolem. Marzyłem, że kiedyś poprowadzę taki samochód. Kierowca dobrze się bawi kiedy jest szybki, a samochód F1 jest najszybszym, jaki można poprowadzić. Oczywiste jest więc, że każdy kierowca chce pewnego dnia zasiąść za jego sterami.

Po pokonaniu 100 km Francuz powiedział także:

Jedno z moich marzeń się spełniło. To było niesamowite uczucie i cenne doświadczenie, tak różne od tego, z czym miałem styczność kiedykolwiek wcześniej, prowadząc inne pojazdy. Zabawne było to, że samochód jest bardzo szybki, a ty czujesz się w nim komfortowo. Jedyną rzeczą, z którą trochę eksperymentowałem była kontrola trakcji. Stopniowo ją zmniejszałem, by pod koniec jechać już bez jej pomocy. Interesujące było jak nerwowe staje się auto bez tego systemu i jak gładko i delikatnie musisz operować gazem – to była świetna zabawa!

fot. wrc.com

Zobacz również:

komentarzy
Serwis tworzy grupa pasjonatów, dla których rajdy samochodowe są czymś więcej niż tylko sportem.

Zgodnie z nazwą Rajdy24, relacjonujemy życie rajdowego świata 24 godziny na dobę.

Nasi partnerzy

Dołącz do nas!

Copyright © Rajdy24.pl (2014 - 2016). Właścicielem serwisu jest firma GB Promotion

Do Góry