Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Ogier i Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku!

Po raz czwarty w swojej karierze, Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Meksyku! Dla francuskiej załogi to już drugie, po Rajdzie Monte Carlo, zwycięstwo w tym sezonie! Reprezentanci zespołu M-Sport Ford WRT objęli prowadzenie w rajdzie po czternastym odcinku specjalnym i nie oddali go do samego końca. Po drodze Ogier i Ingrassia byli najszybsi na pięciu odcinkach specjalnych. Triumf w Meksyku pozwolił im powrócić na szczyt tabeli tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata!

Na podium tegorocznego Rajdu Meksyku znaleźli się także Dani Sordo i Carlos del Barrio, którzy na ostatnim odcinku specjalnym przebili oponę. Bezpieczne tempo znajdujących się za nimi Krisa Meeke’a i Paula Nagle pozwoliło Hiszpanom obronić swoją drugą pozycję.

W kategorii WRC2 bezkonkurencyjni byli reprezentanci Škody, Pontus Tidemand i Jonas Andersson, którzy zwyciężyli w rajdzie z przewagą 6:44,6s nad Gusem Greensmithem i Craigiem Perry (Ford Fiesta R5). Trzecie miejsce zajęli jadący Fordem Fiestą R5 Pedro Heller i Pablo Olmos (+13:53,4s).

Dodatkowe pięć punktów za zwycięstwo na Power Stage’u zgarnął Ott Tänak, który wystartował do tego odcinka poza wyznaczoną kolejnością, za co zostanie ukarany karą czasową. Podobną zagrywkę zastosował Thierry Neuville – Belg zameldował się na mecie z trzecim czasem (+1,4s). Drugi czas wykręcił Sébastien Ogier (+0,4s), lecz Francuz za potrącenie szykany otrzymał dziesięć sekund kary. Ostatecznie drugi wynik należał do Latvali (+1,3s). Czwarty był Mikkelsen (+2,9s), a piąty Loeb (+5,8s).

KLASYFIKACJA GENERALNA RAJDU MEKSYKU 2018:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (3:54:58,0s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Dani Sordo i Carlos del Barrio (+1:13,6s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  3. Kris Meeke i Paul Nagle (+1:29,2s, Citroën C3 WRC)
  4. Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (+1:48,4s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  5. Sébastien Loeb i Daniel Elena (+2:34,6s, Citroën C3 WRC)
  6. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+5:03,0s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  7. Pontus Tidemand i Jonas Andersson (+10:34,7s, Škoda Fabia R5)
  8. Jari-Matti Latvala i Miikka Anttila (+15:47,1s, Toyota Yaris WRC)
  9. Gus Greensmith i Craig Parry (+17:19,3s, Ford Fiesta R5)
  10. Pedro Heller i Pablo Olmos (+24:28,1s, Ford Fiesta R5)

Wypowiedzi po OS 22:

Sébastien Ogier: to fantastyczne! To dla mnie szczególne miejsce. Wiem, że przez naszą pozycję startową, nasze szanse na zwycięstwo były tutaj małe, ale nie poddaliśmy się i mieliśmy świetne auto. 

Dani Sordo: na środku drogi było dużo kamieni. Nawet jeśli jechałeś środkiem, mogłeś przebić oponę. 

Kris Meeke: miałem dobry samochód, tempo i pozycję startową, ale nie wykonałem swoje pracy. Nigdy nie byłem tak sfrustrowany trzecim miejscem. 

Andreas Mikkelsen: starałem się jechać czysto i utrzymać dobre tempo. Jestem całkiem zadowolony z tego odcinka. To mogą być dla nas bardzo ważne punkty. 

Jari-Matti Latvala: miałem bardzo dobry feeling. Powiedziałem do mojego pilota, że naprawdę nie mogłem pojechać lepiej. To był dla nas dobty odcinek. 

Esapekka Lappi: na wąskich partiach było dobrze, ale na szerokich radziłem sobie bardzo słabo. W wielu miejscach pojechałem za szeroko i za szybko. Straciłem dużo czasu. 
Do Góry