Kategoria: WRC

Ogier i Ingrassia wygrali Rajd Korsyki!

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zwyciężyli w Rajdzie Korsyki, który stanowił czwartą rundę tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata! Załoga zespołu M-Sport Ford WRT prowadziła w rajdzie już od pierwszego, piątkowego odcinka specjalnego. Po trzech oesach Ogier i Ingrassia mieli już ponad pół minuty przewagi nad rywalami, co pozwoliło im na spokojne dysponowanie tempem przez pozostałe dwa dni rywalizacji. Zwycięstwo na Korsyce umocniło ich na pozycji liderów mistrzostw świata. Drugie miejsce w rajdzie wywalczyli reprezentanci Toyoty, Ott Tänak i  Martin Järveoja. Najniższy stopień podium zajęli Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul, którzy na ostatnim odcinku specjalnym zmagali się z problemami z silnikiem w swoim Hyundaiu i20 Coupe WRC.

Pięć dodatkowych punktów za Power Stage zgarnął Esapekka Lappi, który zdołał dzięki temu przesunąć się na szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi na ostatnim odcinku specjalny był Sébastien Loeb (+2,2s), a trzeci Sébastien Ogier (+3,4s). Francuz uzyskał taki sam czas jak Kris Meeke. Piąty na mecie zameldował się Ott Tänak (+8,5s).

W WRC2 triumfują Jan Kopecký i Pavel Dresler! Tym samym czeska załoga objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Podium rajdu uzupełnili Yoann Bonato i Benjamin Boulloud (+1:51,2s, Citroën C3 R5) oraz Fabio Andolfi i Simone Scattolin (+3:08,5s, Škoda Fabia R5). Na piątym miejscu Rajd Korsyki ukończyli Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur (+13:05,6s, Škoda Fabia R5)!

KLASYFIKACJA GENERALNA RAJDU KORSYKI 2018:

  1. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia (3:26:52,7s, Ford Fiesta WRC ’17)
  2. Ott Tänak i  Martin Järveoja (+36,1s, Toyota Yaris WRC)
  3. Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul (+1:07,5s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  4. Dani Sordo i Carlos Del Barrio (+2:02,6s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  5. Elfyn Evans i Daniel Barritt (+2:06,1s, Ford Fiesta WRC ’17)
  6. Esapekka Lappi i Janne Ferm (+2:33,5s, Toyota Yaris WRC)
  7. Andreas Mikkelsen i Anders Jæger (+2:43,4s, Hyundai i20 Coupe WRC)
  8. Jan Kopecký i Pavel Dresler (+10:34,8s, Škoda Fabia R5)
  9. Kris Meeke i Paul Nagle (+10:40,5s, Citroën C3 WRC)
  10. Yoann Bonato i Benjamin Boulloud (+12:26,0s, Citroën C3 R5)

WYPOWIEDZI PO OS 11:

Sébastien Ogier: to był dobry weekend. Jestem bardzo zadowolony z tempa, jakie mieliśmy w piątek. Bardzo dobrą wiadomością jest, że auto wciąż się rozwija – było szybsze, niż rok temu. 

Ott Tänak: szczerze mówiąc, nie mogę zbyt wiele narzekać. Wiedziałem od dawna, że Korsyka jest jednym z najsłabszych rajdów w moim wykonaniu. Nigdy nie mogłem tu cisnąć na maksa. Przez cały rajd jechałem konsekwentnie. To był dobry weekend. 

Sébastien Loeb: wiem, że miałem dobry rytm. Jestem rozczarowany piątkowym błędem, ale starałem się o nim zapomnieć i cieszyć się jazdą. 

Kris Meeke: jechałem flat out, ale Sébastien [Loeb – przyp.red.] jest tu szybszy od wszystkich od piętnastu lat. Bycie kilka dziesiątych sekundy za nim nie jest złe.

Esapekka Lappi: może za kilka dni będę zadowolony. Wczoraj mieliśmy bardzo pozytywny dzień – znaleźliśmy dobry set-up. Dzisiaj też był dobry dzień, dopóki nie uszkodziłem koła i nie musieliśmy zmieniać koła. Nie mogłem tego utrzymać przez cały weekend. Muszę bardziej popracować nad moją głową. 

Andreas Mikkelsen: na środku drogi leżała gałąź. To był rozczarowujący weeekend. Nie miałem feelingu. 

Elfyn Evans: Phil wykonał fantastyczną pracę – to jeden z najtrudniejszych rajdów jeśli chodzi o czytanie notatek. Nie wiem, jak mu dziękować. 

Dani Sordo: jestem zawiedziony, bo nie miałem tempa. W końcówce nie było już tak źle, ale musimy trochę więcej popracować przed następnym asfaltowym rajdem. 

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry