Plan zrealizowany w 100% – Arkadiusz Lechoszest po 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej 2019
Paweł Sławik z JCB Interhandler kontynuuje starty w sezonie 2019
Damian Drapikowski wygrywa o włos drugą rundę Tarmac Masters!
1. Rajd Ziemi Głubczyckiej 2019 – wypowiedzi zawodników
Duet Adam Sroka i Krystian Woźniak bezkonkurencyjni w 1. Rajdzie Ziemi Głubczyckiej
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Nowy wygląd fabrycznych Citroenów DS 3 WRC

Nowości w przednim pakiecie aerodynamicznym oraz w barwach samochodów zaprezentuje zespół Citroen Racing podczas nadchodzącego Rajdu Portugalii (21-24. maja). W porównaniu z poprzednimi barwy przybrały bardziej kolory czerni i szarości.

DS3WRC_OSTBERG_3-4_AvNowe samochody otrzymają Kris Meeke, Mads Østberg i Khalid Al-Qassimi. Po pierwszej serii ulepszeń, jaką DS 3 WRC otrzymał podczas Monte Carlo (nowy silnik z bezpośrednim wtryskiem zaczerpniętym z modelu C-Elysée startującego w WTCC, półautomatyczna skrzynia biegów, tylny spojler i przeprojektowane tylne zawieszenie), następną fazą będzie wprowadzenie całkowicie nowego zderzaka, który ma poprawić aerodynamikę poprzez obniżenie oporu powietrza i zwiększenie siły docisku.

– Citroen Racing nieprzerwalnie pracuje nad rozwojem DS 3 WRC odkąd obecne przepisy zostały wprowadzone w 2011 roku – mówi Yves Matton, szef zespołu. – Biorąc pod uwagę nowości wprowadzone w styczniu i tę drugą partię, jest to najbardziej znacząca aktualizacja, odkąd homologowaliśmy po raz pierwszy DS 3 WRC. Widzieliśmy, że praca zespołu przyniosła efekty. Ostatnie wyniki w Argentynie sprawiły, że wszyscy jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani!

– Wprowadzone ulepszenia aerodynamiczne powinny jeszcze bardziej pomóc. Potwierdziliśmy to w tunelu aerodynamicznym i w testach przed rajdem, zyski w zakresie zmniejszenia współczynnika oporu i zwiększenia docisku są znaczące. W 60-lecie marki czułem, że to potrzebne, aby pokazać wartości DS w nowej formie graficznej. Jak dotąd reakcje ludzi, którzy widzieli projekt, były pozytywne. Mam nadzieję, że naszym fanom również się spodoba! – dodał Matton.
Do Góry