Rally di Roma Capitale 2019: Basso najlepszy w generalce, Poloński w ERC2!
Rally di Roma Capitale 2019 (OS 4-6)- Basso na prowadzeniu, Habaj poza trasą
Gryazin na prowadzeniu, Łukasz Habaj tuż za podium po odcinku kwalifikacyjnym Rally di Roma Capitale
Wypadek podczas Eifel Rallye Festival 2019
„Będzie długo, długo nic, a później ja” – Sebastian Luty zawodnik w szybkim wózku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Nowy wygląd fabrycznych Citroenów DS 3 WRC

Nowości w przednim pakiecie aerodynamicznym oraz w barwach samochodów zaprezentuje zespół Citroen Racing podczas nadchodzącego Rajdu Portugalii (21-24. maja). W porównaniu z poprzednimi barwy przybrały bardziej kolory czerni i szarości.

DS3WRC_OSTBERG_3-4_AvNowe samochody otrzymają Kris Meeke, Mads Østberg i Khalid Al-Qassimi. Po pierwszej serii ulepszeń, jaką DS 3 WRC otrzymał podczas Monte Carlo (nowy silnik z bezpośrednim wtryskiem zaczerpniętym z modelu C-Elysée startującego w WTCC, półautomatyczna skrzynia biegów, tylny spojler i przeprojektowane tylne zawieszenie), następną fazą będzie wprowadzenie całkowicie nowego zderzaka, który ma poprawić aerodynamikę poprzez obniżenie oporu powietrza i zwiększenie siły docisku.

– Citroen Racing nieprzerwalnie pracuje nad rozwojem DS 3 WRC odkąd obecne przepisy zostały wprowadzone w 2011 roku – mówi Yves Matton, szef zespołu. – Biorąc pod uwagę nowości wprowadzone w styczniu i tę drugą partię, jest to najbardziej znacząca aktualizacja, odkąd homologowaliśmy po raz pierwszy DS 3 WRC. Widzieliśmy, że praca zespołu przyniosła efekty. Ostatnie wyniki w Argentynie sprawiły, że wszyscy jesteśmy jeszcze bardziej zmotywowani!

– Wprowadzone ulepszenia aerodynamiczne powinny jeszcze bardziej pomóc. Potwierdziliśmy to w tunelu aerodynamicznym i w testach przed rajdem, zyski w zakresie zmniejszenia współczynnika oporu i zwiększenia docisku są znaczące. W 60-lecie marki czułem, że to potrzebne, aby pokazać wartości DS w nowej formie graficznej. Jak dotąd reakcje ludzi, którzy widzieli projekt, były pozytywne. Mam nadzieję, że naszym fanom również się spodoba! – dodał Matton.
Do Góry