Kategoria: ERC

Nowy skład zespołu ADAC Opel Rallye Junior Team

fot. FIA ERC

Zespół ADAC Opel Rallye Junior Team dokonał wyboru nowych duetów do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Duety te powalczą o kolejny tytuł mistrzowski w cyklu Junior U27 za kierownicą Opli Adamów R2. Niemiecka ekipa postawiła w tym roku na dwóch dobrze rokujących kierowców – Szweda, Toma Kristenssona i Łotysza, Mārtinša Sesksa.

Kristensson zwyciężył w niemieckim cyklu ADAC Opel Rallye Cup, a Sesks to osiemnastoletni uczestnik programu ERC Junior Driving Expierience. Był on bliski zwycięstwa podczas Rajdu Lipawy. Obaj zawodnicy rozpoczną sezon 2018 od Rajdu Azorów, skąd przeniosą się kolejno na Wyspy Kanaryjskie, do Włoch, Czech, Polski oraz na Łotwę. Dodatkowo w sierpniu wystartują w Rajdzie Niemiec.

Tom Kristensson:

Tytuł mistrzowski w cyklu ADAC Opel Rallye Cup i angaż w zespole to spełnienie moich marzeń. Trzy tytuły mistrzowskie z rzędu w poprzednich latach to wysoko postawiona poprzeczka. W związku z tym pragnienie i motywacja pójścia w ślady naszych poprzedników jest ogromna.

Mārtinš Sesks:

Angaż w tak profesjonalnym zespole, jakim jest ADAC Opel Rallye Junior Team to jeden z celów, które postawiłem sobie w mojej rajdowej karierze. Teraz wszystko w moich rękach – muszę jak najlepiej wykorzystać daną mi szansę.

Kristensson będzie pilotowany przez Henrika Appelskoga. Na prawym fotelu w rajdówce Sesksa zasiądzie natomiast Renārs Francis.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry