Kategoria: Rallycross

Nowy Peugeot 208 WRX zaprezentowany

Lżejszy, łatwiejszy w prowadzeniu i wyposażony w 560-konny silnik – taki, według producenta, ma być zaprezentowany dzisiaj nowy Peugeot 208 WRX. Dział sportu francuskiej marki zapowiedział, iż wycofuje się z rywalizacji w Rajdzie Dakar i bardziej chce skupić się właśnie na rallycrossie.

W tym sezonie team będzie reprezentować trzech kierowców: Sébastien Loeb, Timmy Hansen oraz jego młodszy brat Kevin Hansen. Loeb i starszy z braci będą mieli do dyspozycji samochody w specyfikacji z 2018 roku. Kevin natomiast będzie korzystał ze starszego modelu. Ulepszenia auta objęły nie tylko silnik, ale także aerodynamikę. Zastosowano nowy tylny zderzak oraz spojler. Samochód ma również zmodyfikowane przednie zawieszenie, większe koła, szybszą przekładnię zmiany biegów i nową klatkę bezpieczeństwa. Wóz będzie ulepszany przez cały sezon.

Sébastien Loeb:

Moje oczekiwania na ten rok są wysokie. Peugeot wchodząc jako zespół fabryczny był dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy, aby podnieść poziom i umożliwić sobie walkę o mistrzostwo. W przeszłości byliśmy blisko, ale brakowało nam trochę. Teraz oficjalne zaangażowanie Peugeota może nam to dać. Nie będziemy mieć wszystkich zmian na początku roku, co utrudni walkę o mistrzostwo od startu sezonu, ale nigdy nie wiadomo: wszystko zależy od tego, jak szybko możemy się rozwinąć. Z punktu widzenia kierowcy, rallycross zapewnia prawdopodobnie najbardziej intensywne doświadczenia, jakie możesz mieć. Trasy są bardzo krótkie, ale wrażenie jest naprawdę niesamowite: auta są jak duże samochody WRC o mocy 600 koni mechanicznych, więc jest to świetna zabawa. Nie mogę się doczekać sezonu.

Timmy Hansen:

Nigdy wcześniej nie rywalizowałem na tak wysokim poziomie z zespołem fabrycznym, więc to zaszczyt być wybranym, aby reprezentować Peugeota w tym ważnym czasie. Oczekujemy, że samochód będzie lepszy niż kiedykolwiek dzięki wszystkim zmianom wprowadzanym przez inżynierów. Z pewnością zwiększa się nasza szansa na dobre wyniki, ale musimy pamiętać, że w tych mistrzostwach jest wielu bardzo silnych rywali. Wolę mocno stąpać po ziemi w tej kwestii. Moim celem jest po prostu robić wszytsko tak dobrze, jak tylko mogę w każdej rundzie, abyśmy mogli krok po kroku progresować. Nie mogę się doczekać, kiedy zasiądę za kierownicą podczas pierwszej rundy w Barcelonie; wtedy zobaczymy, gdzie jesteśmy w porównywaniu do innych.

Kevin Hansen:

To dla mnie fantastyczna okazja, aby dołączyć do oficjalnego zespołu Peugeot i skorzystać z wiedzy całego teamu. Może to zaskoczyło niektórych ludzi, ponieważ mój sezon w zeszłym roku nie był świetny, ale nauczyłem się dużo i jestem pewien, że mogę wrócić silniejszy. Moim celem jest bycie w finale częściej w tym roku: jeśli to osiągnę, możemy zmaksymalizować nasze szanse. Wspaniale jest mieć Peugeota jako zespół fabryczny i perspektywę dużego zainteresowania producentów przyszłością tej serii, zwłaszcza jeśli chodzi o przejście na mistrzostwa elektryczne. To wszystko jest pozytywne.

W zeszłym sezonie najlepiej z zawodników teamu spisał się Sébastien Loeb, zajmując na koniec sezonu czwartą pozycję. Timmy Hansen był piąty, a Kevin Hansen ósmy.

fot. Peugeot Sport

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry