Kuchar, Mazurkiewicz, Sokulski i Budzyński wygrali finały IV rundy Oponeo MPRC!
4. runda MPRC 2019: zacięta rywalizacja w czasie kwalifikacji w Toruniu
76. Rajd Polski 2019: Mikołaj Marczyk sprawdzi swoje tempo w ERC
111 nazwisk na liście Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross w Toruniu. Są nowe twarze!
Tomasz Jurkun i Marek Kozdroń podsumowują start w 3. rundzie Tarmac Masters 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP, Wywiady

Noworól o zmianach w kalendarzu i promotorze RSMP

Poznaliśmy kalendarze sportów motorowych w Polsce. Największą zmianą było skrócenie projektu Mistrzostw Polski z siedmiu do zatwierdzonych sześciu rund. W planie zabrakło ostatecznie Rajdu Warmińskiego. O przyczynach tego (i przy okazji również o promotorze ligi) rozmawialiśmy z Jarosławem Noworólem, członkiem Głównej Komisji Sportu Samochodowego.

Gabriel Borowy: Wczoraj Prezydium Zarządu Głównego PZM zatwierdziło kalendarze, w tym kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Nie znalazł się w nim Rajd Warmiński, który widniał w projekcie. Jakie są przyczyny?
Jarosław Noworól: Organizator rajdu przysłał rezygnację, być może ze względów organizacyjnych, finansowych, nie wywiązania się – nie wiem. Po prostu musiał zrezygnować, i to w zasadzie w ostatniej chwili. Jak pamiętasz, rozmawialiśmy rano i jeszcze wszystko było dobrze, a już około 10:30 wiedziałem, że jest rezygnacja. Tuż przed samym Prezydium.

Czy w związku z tym ma sens rozgrywanie jednego rajdu szutrowego w Mistrzostwach Polski? Rajd Kaszub pozostaje w planie rajdu szutrowego?
Z jednej strony mamy pewne porozumienia, w których było zawarte to, że Rajd Kaszub będzie szutrowym – zarówno z organizatorem tego rajdu, jak i z promotorem mistrzostw. Natomiast w tej sytuacji zastanawiamy się co z tym zrobić, a jeszcze za mało czasu jest, aby podjąć jakieś decyzje, bo to wydarzyło się wczoraj. Sam organizator rajdu, który przygotowywał się do zorganizowania rajdu szutrowego, na niecałe cztery miesiące przed swoim wydarzeniem staje przed faktem, że może to być rajd asfaltowy. W przygotowaniach zawodów rozmawia się z włodarzami dróg, właścicielami, i jeżeli ten rajd miałby być asfaltowy – trzeba te rozmowy zacząć od nowa.

Nawiązałeś do promotora, o czym też oficjalnie jeszcze nie wiemy. Rozumiem, że prowadzone są rozmowy?
Tak. One są już bliskie ukończenia. Natomiast nie powiem, że zmiany w kalendarzu nie rozbiły nam trochę szyków. Już prawie mamy podpisaną umowę, w której zawarte są pewne ustalenia co do kalendarza siedmiorundowego z dwoma rundami szutrowymi. I trochę się to rozsypało.

Czy nowy promotor oznacza, na przykład, relacje w telewizji?
Tak, jest to w umowie zawarte. Jeszcze nie jest skonkretyzowane w której telewizji, bo kolejne rozmowy trwają.

Zakładając, że umowa zostanie podpisana. Czy wprowadzone zostaną jeszcze inne nowości?
Na pewno idzie to w kierunku jakiejś podstrony dedykowanej RSMP, social media. Umowa jest długofalowa, to nie jest sprawa jednego sezonu. Są też pomysły związane z radiem rajdowym, które być może będzie na każdym rajdzie.
Do Góry