Kategoria: Różne

Nivette i Heller wystartują w Rally Talsi – Rally of Champions

Filip Nivette i Kamil Heller już w najbliższy weekend wystartują w szutrowym Rally Talsi – Rally of Champions, stanowiącym trzecią rundę mistrzostw Łotwy i drugą odsłonę mistrzostw Litwy. Zwycięzcy 45. Rajdu Świdnickiego-Krause tym razem wystartują za kierownicą Forda Fiesty Proto.

Na liście triumfatorów poprzednich edycji Rally Talsi znajdziemy m.in. nazwiska Otta Tänaka, Siima Plangiego, czy Raula Jeetsa. Równie imponująco wygląda lista zgłoszeń do tegorocznej edycji imprezy – na starcie pojawią się m.in. Nikolay Gryazin (Skoda Fabia R5), Kalle Rovanpera (Skoda Fabia R5), Ralfs Sirmacis (Mitsubishi Lancer Evo IX), czy Oliver Solberg (Peugeot 208 R2).

Pełna lista zamyka się na 82 załogach, natomiast drugą parą reprezentującą biało-czerwone barwy mają być Sebastian Chrzanowski i Adam Binięda. Dla Filipa Nivette i Kamila Hellera start w Rally Talsi będzie nie tylko sprawdzeniem nowego Forda Fiesty Proto, ale także cennym szutrowym treningiem przed 2. rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – 14. Rajdem Gdańsk Baltic Cup, który jako jedyny w całym kalendarzu będzie odbywał się na luźnej nawierzchni. Filip zapowiada jednak, że w nadmorskiej rundzie wystartuje za kierownicą dobrze sobie znanej Skody Fabii R5.

W harmonogramie Rally Talsi – Rally of Champions znalazło się dwanaście odcinków specjalnych podzielonych na dwa dni rywalizacji. Akcja rozpocznie się już w piątek, 19 maja, a kierowcy będą mieli do pokonania dwukrotnie liczącą 1,62 km próbę Canon Biznesa Centrs – IB Serviss oraz 27,61 km Talce SC Grupa.

Drugi dzień będzie dłuższy aż o 65 kilometrów, a zawodnicy pokonają ich w sobotę niecałe 100. Zmagania otworzy OS 4 Kurzemes Radio, natomiast tuż przed powrotem do parku serwisowego Filip Nivette i Kamil Heller zmierzą się z najdłuższą w całym harmonogramie próbą Autobrava (25,09 km). Zakończenie rajdu i ceremonię wręczenia nagród zaplanowano na godzinę 19:00.

Filip Nivette:

Przed nami treningowy start w Rally Talsi za kierownicą nowego samochodu. Mamy nadzieję na owocne kilometry i świetną zabawę, a także cenny trening przed drugą rundą mistrzostw Polski, która odbędzie się w podobnych warunkach. Na liście zgłoszeń aż 82 załogi w tym takie nazwiska jak Rovanpera, czy Solberg, więc z całą pewnością to będzie dobry weekend. Do zobaczenia!

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry