Kategoria: ERC

Nivette i Heller planują starty w ERC

Filip Nivette i Kamill Heller w dzisiejszej rozmowie z Patrykiem Serwańskim z redakcji rmf24.pl poinformowali, że w przyszłym roku zamierzają startować w rajdach zaliczanych do mistrzostwach Europy. Mistrzowie Polski planują także start w tegorocznym Rajdzie Barbórka.

Filip Nivette:

Nie ma czegoś takiego, że „nie ma się z kim ścigać”. Z kim powinniśmy się ścigać? Hołowczyc ma wrócić, Leszek Kuzaj? To dziwne gadanie. W 2014 roku Łukasz Habaj ścigał się z Bryanem Bouffier i walczyli o tytuł do ostatniego odcinka ostatniego rajdu. My też rywalizowaliśmy w tym roku z Bryanem i potrafiliśmy go pokonywać. Rok wcześniej ścigaliśmy się z Habajem, Grzegorzem Grzybem czy Colinem Brzezińskim i też potrafiliśmy ich ogrywać. Chcieliśmy zamknąć ten etap naszej kariery. Zdobyć tytuł mistrza Polski i teraz możemy zrobić kolejny krok w naszej karierze. W Polsce nie będziemy się już ścigać. Naszym celem są mistrzostwa Europy. Wiemy, czego chcemy i wiemy, jaką drogą musimy teraz iść. To na pewno będzie fajna przygoda. Azory, Cypr, Grecja. Piękne rajdy.

Kamil Heller:

Rajdy w mistrzostwach Europy są dłuższe. Będziemy musieli na pewno skupić się na kwestiach przygotowania fizycznego. Razem będziemy musieli pracować nad kwestią opisu tych europejskich rajdów. Każdy rajd ma inną charakterystykę i szczegóły, na które trzeba zwrócić uwagę. Z tego co pamiętam, to szczególnie Rajd Azorów jest ciekawy pod względem opisu i jazdy.

Zobacz również:

komentarzy
Do Góry